Wyjazdowy niezbędnik – jakie leki warto mieć przy sobie?

2018.01.26 12:17
Odpowiednie spakowanie walizki to jeden z elementów udanego wyjazdu. Warto być przygotowanym na różne zdarzenia, w tym także na te mniej komfortowe i zabrać podręczną apteczkę. Sprawdzamy, co powinno się w niej znaleźć.
Wyjazdowy niezbędnik – jakie leki warto mieć przy sobie?
Fot: pixabay.com

Każdy dłuższy wyjazd wiąże się z pakowaniem walizek. Koniecznie w bagażu powinny znaleźć się medykamenty. Przede wszystkim jest to zalecenie dla osób, które stale przyjmują jakieś leki. Dla ułatwienia można od razu przygotować wymagane dawki i włożyć je w specjalne organizery.

Poza tym zanim znajdziemy się z dala od domu, warto, żebyśmy pamiętali również o ewentualnych chorobach, które mogą nas dopaść na miejscu. Dlatego też powinniśmy zabrać ze sobą leki przeciwbólowe, tabletki na gardło, maść na stłuczenia, plastry, które mogą okazać się niezbędne podczas dłuższych wędrówek oraz leki na dolegliwości trawienne, w tym preparat na biegunkę (taki jak np. popularna Smecta).

- Najczęstsza chorobą podczas wyjazdu jest biegunka. Może być reakcją na zmianę diety lub po prostu na stres związany z podróżą. W wielu krajach przyczyną biegunki może być picie wody z kranu, niekiedy nawet przegotowana może spowodować problemy żołądkowe, dlatego najlepiej pić tę butelkowaną - mówi dr Jacek Stańczyk, specjalista gastroenterologii i chorób wewnętrznych.

Dobrym rozwiązaniem są również leki, których jednorazowa dawka zawarta jest w niewielkim opakowaniu i tym samym gotowa oraz łatwa do spożycia.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1846 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39