Dom

Wykładzina podłogowa: badanie sondażowe oraz trendy

2018.11.28 06:56
Podlasianie, którzy wzięli udział w internetowym badaniu, wskazali, że doceniają wykładzinę dywanową za właściwości ocieplające oraz wyciszające.
Wykładzina podłogowa: badanie sondażowe oraz trendy
Fot: pixabay.com

Podlasianie o wykładzinie podłogowej

ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku - na zlecenie firm z branży wykładzin przeprowadziło badanie, którego celem było ustalenie, jakie czynniki wpływają na podniesienie naszego komfortu i jakie elementy aranżacji sprawiają, że w zaciszu domowym czujemy się dobrze.

W związku z tym mieszkańcom województwa podlaskiego pokazane zostały dwa zdjęcia sypialni. Na jednym z nich widniało łóżko usytuowane na panelach laminowanych, na drugim zaś na wykładzinie dywanowej.

Ponad 85% badanych stwierdziło, że zdecydowanie lepsze wyciszenie, a co za tym idzie przytulność, zapewnia pomieszczenie z miękkim pokryciem podłogowym. Za pomocą internetowych ankiet i profesjonalnych badań biometrycznych (dane zbierane były w terminie od 24 do 30 sierpnia 2018 roku), rejestrujących zachowania respondentów, zespół specjalistów odkrył, że wykładzina dywanowa wyzwala u badanych pozytywne emocje, takie jak stan rozmarzenia, relaksu, a nawet szczęścia.

Okazało się też, że salon - dla niemalże 40% Podlasian − jest sercem domu. Warto więc zadbać, aby panowała w nim przytulna, zachęcająca do wypoczynku atmosfera. Około 80% ankietowanych zauważyło, że wykładzina dywanowa - także i w tym przypadku - ociepla i wycisza pomieszczenia.

Poza wymienionymi aspektami praktycznymi taki rodzaj pokrycia może stanowić również bardzo dobre rozwiązanie dla osób chcących stworzyć rodzinną, funkcjonalną, a zarazem modną przestrzeń.

Kolorem zwalczaj chandrę

Jednocześnie specjaliści od aranżacji wnętrz podkreślają, że podłoga w każdym pomieszczeniu stanowi jego bazę. A jego odpowiednie zaprojektowanie pozwoli wyrazić emocje, a tym samym skutecznie zwalczać jesienną oraz zimową chandrę.

Czerwień, pomarańcz i palona żółć to barwy, które wprowadzą do salonów wiele pozytywnej energii, kreując jednocześnie sprzyjającą odpoczynkowi atmosferę. Natomiast dla amatorów chłodniejszych tonów dobrymi propozycjami będą: głęboka zieleń, granat i fiolet. Taki mocny akcent kolorystyczny w postaci wykładziny dywanowej stanie się głównym punktem aranżacji salonu lub sypialni.

I choć ponad 66% Podlasian odświeża wnętrza zaczynając od ścian i sufitów, wystarczy zmienić pokrycie podłogi, aby uzyskać nowy, ciekawy efekt.

Poza tym warto wiedzieć, że w produkcji wykładzin coraz częściej wykorzystywane są naturalne surowce, takie jak np. wełna, która charakteryzuje się grubym, ręcznym splotem. W tym przypadku także kolorystyka pozostaje naturalna (beże i delikatne szarości).

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1161 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39