Wykonawca stacji Białystok nieprzygotowany do uruchomienia urządzeń sterowania ruchem

2023.08.31 17:21
Planowane duże prace na stacji Białystok, związane z uruchomieniem nowych urządzeń sterowania ruchem, przesunięto w czasie.
Wykonawca stacji Białystok nieprzygotowany do uruchomienia  urządzeń sterowania ruchem
Fot: Ewelina Sadowska-Dubicka

- PLK SA stwierdziły brak przygotowania wykonawcy do uruchomienia nowych komputerowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym (prace zaplanowane pierwotnie na noc z 30 na 31 sierpnia) - poinformował Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - Ze względów bezpieczeństwa PLK SA zdecydowały o odsunięciu w czasie uruchomienia nowych urządzeń.

Wykonawca - jest nim firma Intercor - został zobowiązany do uzupełnienia braków i usunięcia nieprawidłowości. Spółka zaznacza, że priorytetem jest bezpieczeństwo pasażerów.

Zapowiadane na 31 sierpnia zmiany w komunikacji pociągów i pasażerów na stacji w Białymstoku są planowane do wprowadzenia w najbliższych dniach, po wykonaniu przez wykonawcę niezbędnych prac. Do tego czasu ruch pociągów i komunikacja dla pasażerów na stacji odbywa się bez zmian. Oznacza to, że pociągi kursować będą zgodnie z dotychczasowym rozkładem jazdy, a pasażerowie wsiądą do pociągów z dotychczasowych peronów.

Zobacz:
Duże zmiany na stacji Białystok. Wstrzymają ruch pociągów

Utrzymana została też droga przejścia przez stację z wykorzystaniem kładki przy dworcu PKS.

Zobacz:
Stacja Białystok. Całkowicie zamkną kładkę

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1832 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39