Wyprawka pilnie potrzebna. Dla dzieci z białostockiego hospicjum

2018.08.15 08:01
Fundacja "Pomóż Im" po raz kolejny organizuje akcję "Wyprawka od serca". W ten sposób zbiera artykuły szkolne, które trafią do dzieci z białostockiego hospicjum oraz ich rodzeństwa.
Wyprawka pilnie potrzebna. Dla dzieci z białostockiego hospicjum
Fot: Fundacja "Pomóż Im"

Rok szkolny coraz bliżej

W sierpniu rusza czas szaleństwa zakupów szkolnych. Rodzice wraz ze swoimi pociechami przemierzają sklepowe półki w poszukiwaniu zeszytów, ołówków, długopisów czy plecaków. Niestety nie wszystkie mogą uczestniczyć w tym radosnym przygotowaniu do wrześniowego pójścia do szkoły. Dzieci z hospicjum marzą o kolorowych kredkach, mazakach, ale nie mają szansy, by wybrać się na takie zakupy. Także ich rodzice często nie mają takiej możliwości, bowiem opieka nad ich pociechami wiąże się z ogromnym wysiłkiem, dużą ilością poświęconego czasu i sporym nakładem finansowym.

- Gorąco zachęcamy, aby przy tej okazji pamiętać również i o tych, dla których zakup opakowania kredek czy nowych zeszytów to wydatek nadwyrężający domowy budżet. Będziemy wdzięczni za każde, nawet symboliczne wsparcie – mówi Michał Gleń z Fundacji "Pomóż Im".

Osoby, które chcą pomóc mogą przyłączyć się do akcji na dwa sposoby: kupując konkretne produkty zgodnie z listą zapotrzebowania bądź wspierając inicjatywę finansowo za pośrednictwem strony organizacji "Pomóż Im".

Co jest potrzebne?

Potrzebne są przede wszystkim: zeszyty, piórniki, ołówki, linijki, temperówki, gumki, kleje w sztyfcie, nożyczki, kredki, farby, mazaki, bloki rysunkowe i techniczne, wycinanki, bibuła w rożnych kolorach oraz rzecz jasna plecak bądź tornister.

- Na skompletowanie "Wyprawek od serca" jest jeszcze sporo czasu. Pakowanie szkolnych zestawów zaplanowaliśmy na ostatni tydzień sierpnia, tak aby przed pierwszym po wakacjach dzwonkiem, wyprawki trafiły do naszych hospicyjnych rodzin. Prosimy o dostarczenie wyprawek szkolnych do 27 sierpnia – mówi Gleń. - To nie anonimowy cel. Można wybrać konkretne dziecko, a tym samym dokonać realnej zmiany w jego życiu. Niech powrót do szkoły i przedszkola nie będzie stresem, a ekscytującą, nową przygodą - dodaje.

Zakupione produkty można również dostarczyć do siedziby Fundacji, mieszczącej się przy ulicy Ciołkowskiego 88J w Białymstoku.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
756 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39