Wyremontowano drogę z Tykocina. Za 3,5 miliona złotych

2024.03.21 19:23
Przebudowana droga przyczyniła się do poprawy warunków dojazdu do Tykocina mieszkańców i turystów między innymi od strony Białegostoku.
Wyremontowano drogę z Tykocina. Za 3,5 miliona złotych
Fot: Powiat Białostocki

Oficjalnie oddano do użytku 2-kilometrowy fragment trasy prowadzącej z Tykocina do Złotorii, który zaczyna się we wsi Popowlany, a kończy przed wsią Bagienki. W wydarzeniu obecni byli: wicewojewoda podlaski, włodarze Powiatu Białostockiego i Gminy Tykocin, radni, drogowcy, mieszkańcy, przedstawiciele Policji i duchowieństwa.

Wicewojewoda Ewa Kulikowska podkreślała, że inwestycja przyczyniła się do zwiększenia bezpieczeństwa kierowców podróżujących tą drogą i że jej wykonaniem zajęła się lokalna firma - Probet Sp. z o.o.

- Wykonaliśmy w ostatnich latach w sumie cztery odcinki dróg – mówił burmistrz Tykocina Mariusz Dudziński i dodał: - Przebudowany teraz fragment to jedna z czterech dróg dojazdowych do Tykocina.

Całkowita wartość inwestycji to 3,5 miliona złotych, gdzie dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniosło 1,7 mln zł, a pozostałą kwotę po połowie dołożyły Gmina Tykocin i Starostwo Powiatowe w Białymstoku.

Chęć przebudowy kolejnych dróg deklarował starosta Jan B. Perkowski. Podkreślał przy tym, że liczy na to, iż pieniądze z funduszy rządowych dalej będą pomagały w inwestycjach, bo potrzebują tego drogi i powiatowe i gminne.

Na zakończenie proboszcz tykocińskiej parafii ksiądz Jarosław Stefaniak poświęcił nowo otwartą drogę.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.reducha@bialystokonline.pl

1473 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39