Wyrzucił szczeniaka z okna na czwartym piętrze

2021.01.18 14:14
Pijany 33-latek wyrzucił szczeniaka z okna mieszkania, które znajduje się na czwartym piętrze. Już wcześniej wystawiał zwierzaka na parapet i znęcał się nad nim.
Wyrzucił szczeniaka z okna na czwartym piętrze
Fot: podlaska policja

W sobotnie (16.01) popołudnie łomżyńscy funkcjonariusze otrzymali informację, że przy bloku leży pies, który prawdopodobnie został wyrzucony z okna jednego z mieszkań.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce, rozpoczęli poszukiwania mieszkania, z którego mogło zostać wyrzucone zwierzę. Nagle, na klatce schodowej, mundurowi usłyszeli głosy awantury. Jak się okazało, dochodziły z mieszkania na czwartym piętrze. Drzwi otworzyła roztrzęsiona kobieta.

W trakcie interwencji 42-latka oznajmiła, że w domu mieli psa. Jednak od kilku sekund już go nie mają. Dodała, że mieszkający z nią mężczyzna, od ponad miesiąca, znęcał się nad zwierzakiem, między innymi wystawiał go na parapet. Z relacji kobiety wynikało, że ta sytuacja miała też miejsce chwilę przed wyrzuceniem szczeniaka. W momencie, kiedy 42-latka próbowała zabrać psa z parapetu, mężczyzna jej na to nie pozwolił i po chwili wyrzucił zwierzę przez okno. 33-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna był pijany, w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Łomżanin usłyszał już zarzut znęcania i zabicia zwierzęcia.

Znęcanie się nad zwierzętami oraz niewłaściwe ich traktowanie reguluje Ustawa o ochronie zwierząt, która za ten czyn przewiduje karę do 3 lat więzienia.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1770 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39