Wyścigowe Mistrzostwa Białegostoku AG Racing Cup. Młodzież atakuje

2022.10.10 21:05
Poznaliśmy rozstrzygnięcia 4. rundy Wyścigowych Mistrzostw Białegostoku AG Racing Cup 2022. Zawody po raz kolejny wygrał Piotr Jaromski.
Fot: AG Racing Center

W minioną sobotę (8.10) zlokalizowane przy ul. Lipowej AG Racing Center ponownie stało się miejscem sportowo-motoryzacyjnych emocji. Tego dnia rozegrano 4. rundę Wyścigowych Mistrzostw Białegostoku. Tym razem kierowcy ścigali się na obiekcie Circuit of the Americas, na krótszej nitce National (pełna nitka gości Grand Prix Stanów Zjednoczonych Formuły 1). Rywalizacja ponownie była bardzo zacięta, ale ostatecznie do niespodzianki nie doszło. Zawody, już po raz 3. z rzędu, wygrał Piotr Jaromski, który tym samym zrobił ogromny krok w kierunku zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. W tej chwili, na półmetku zmagań, wspomniany kierowca ma na koncie 112 punktów i kolejnego w stawce zawodnika wyprzedza o 34 punkty. Przypomnijmy, że nagrodą główną za wygranie w "generalce" jest trening w wyścigowym Mini Cooper S z instruktorem na Torze Białystok.

4. rundę cyklu WMB AG Racing Cup zwyciężył Piotr Jaromski, a kto był na kolejnych lokatach? Otóż skład podium uzupełniła zdolna młodzież. 2. pozycję zajął Jan Trojanowicz, a na miejscu numer 3 znalazł się Samuel Przybyłowski. Warto zaznaczyć, że walka o 2. i 3. lokatę trwała do samego końca i decydujące rozstrzygnięcia zapadły dopiero w ostatnim wyścigu.

Następna runda Wyścigowych Mistrzostw Białegostoku AG Racing Cup 2022 rozegrana zostanie 22 października.

Wcześniej, bo już 15 października, będzie miała miejsce inauguracja wyjątkowego cyklu, gdzie do zdobycia jest oficjalny tytuł Mistrza Okręgu w Digital Motorsport (więcej: Ruszają Mistrzostwa Okręgu PZM Białystok w Digital Motorsport 2022), a ponadto cały czas istnieje możliwość udziału w TimeAttack Challenge. 9. runda zmagań, podczas których walka toczy się o osiągnięcie jak najlepszego czasu jednego okrążenia, odbywa się na brazylijskim torze Interlagos.

Wyścigowe Mistrzostwa Białegostoku AG Racing Cup 2022 - klasyfikacja generalna po 4 rundach: