Wystartowała III liga. Rezerwy Jagiellonii zaczęły sezon od porażki

2020.08.09 18:40
W sobotę i niedzielę (8-9.09) do rywalizacji na III-ligowych boiskach przystąpiły 4 kluby z Podlasia. Zwycięstwa zaliczyły zespoły Olimpii Zambrów i Ruchu Wysokie Mazowieckie.

Nie udało się podopiecznym Wojciecha Kobeszki zdobyć punktów w starciu otwierającym III-ligowe zmagania w gr. I w sezonie 2020/2021. Drugi garnitur Jagi poległ na własnym obiekcie, czyli na boisku przy ul. Elewatorskiej, ze Zniczem Biała Piska. Choć to ekipa z Białegostoku szybciej stworzyła sobie dogodną okazję do objęcia prowadzenia, bo z rzutu wolnego Mikołaj Nawrocki trafił w słupek, to jednak wynik starcia otworzyli goście. W 37. minucie składną akcję przyjezdnych wykończył Maciej Famulak.

Po zmianie stron Znicz w mgnieniu oka podwyższył na 2:0. Autorem kolejnego gola został Bartosz Giełażyn, a więc zawodnik, który kiedyś występował z "Jotką" na piersi. Żółto-Czerwoni po chwili mogli złapać z przeciwnikiem kontakt, ale tak się nie stało, bo Mikołaj Nawrocki nie wykorzystał rzutu karnego. Jakby tego było mało, w 60. minucie bramkę na 3:0 zdobył Samulak i było po meczu.

Mimo bardzo niekorzystnego rezultatu piłkarze Jagiellonii II Białystok nie poddawali się. Podopieczni Wojciecha Kobeszki w ostatnim fragmencie pojedynku stworzyli sobie kilka okazji do strzelenia gola, ale wpakować piłkę do siatki udało się tylko raz. Honorowe trafienie zaliczył Maciej Twarowski.

Zdecydowanie lepiej w 1. kolejce zmagań wypadli zawodnicy Olimpii. Zambrowianie pokonali bowiem na własnym terenie Unię Skierniewice. Choć na początku spotkania Kamil Zalewski zmarnował rzut karny, to jednak sytuacja ta nie miała wpływu na końcowy wynik. Wszystko dzięki temu, że w 17. minucie sposób na bramkarza rywali znalazł Shun Shibata, a i sam pechowiec z 6. minuty, czyli Zalewski, zdołał się zrehabilitować, ustalając tuż przed przerwą rezultat meczu na 2:0.

Takim samym wynikiem zakończył się też bój Ruchu Wysokie Mazowieckie z Huraganem Morąg. O triumfie Podlasian zadecydowały rzuty karne. W 13. minucie przy uderzeniu z "wapna" nie pomylił się Paweł Borkowski, zaś kolejną jedenastkę, na raty, wykorzystał Michał Grochowski.

Jeżeli chodzi o KS Wasilków, to zespół ten poległ na wyjeździe z GKS-em Wikielec 1:5. Honorowe trafienie dla podbiałostockiej ekipy w 85. minucie starcia zaliczył Grzegorz Makal. Dla rywali gole zdobywali natomiast Piotr Kacperek, Michał Bartkowski, Łukasz Suchocki, Mateusz Jajkowski i Tomasz Wacławski.

W następnej serii zmagań Jagiellonia II Białystok zmierzy się na wyjeździe z rezerwami stołecznej Legii, Olimpia Zambrów zagra w delegacji z KS-em Kutno, a KS Wasilków podejmie u siebie Pelikana Łowicz. Mecz Ruchu Wysokie Mazowieckie z Unią Skierniewice został przełożony z powodu występu Unii w Pucharze Polski.

Tabela III ligi (gr. I) po 1. kolejce: Ściąga kibica. Wraca III liga

Jagiellonia II Białystok - Znicz Biała Piska 1:3 (0:1)
Bramki: Maciej Twarowski 64 - Maciej Famulak 37, Bartosz Giełażyn 47, Mateusz Furman 60

Jagiellonia II Białystok: Gostomski - Pankiewicz, Majsterek, Żukowski (70' Sakowicz), Huczko (46' Maciejuk), Wasilewski (57' Matus), Nawrocki, Orpik (70' Kosikowski), Pawłowski, Jarmołowicz (57' Karpiński), Twarowski

Olimpia Zambrów - Unia Skierniewice 2:0 (2:0)
Bramki: Shun Shibata 17, Kamil Zalewski 45

Olimpia Zambrów: Jakub Bieliński - Shun Shibata, Bartosz Ciborowski (60' Przemysław Jastrzębski), Mateusz Maliszewski, Kamil Zalewski (80' Mikołaj Napora), Marcin Paczkowski, Mateusz Ostaszewski (67' Rafał Kalinowski), Patryk Malinowski, Adam Radecki, Dawid Pietkiewicz, Paweł Tomkiewicz

Ruch Wysokie Mazowieckie - Huragan Morąg 2:0 (2:0)
Bramki: Paweł Brokowski 13k, Michał Grochowski 41

Ruch Wysokie Mazowieckie (skład wyjściowy): Cezary Osuch - Tomasz Porębski, Kamil Jackiewicz, Paweł Brokowski, Michał Grochowski, Michał Hryszko, Bartosz Jurczak, Daniel Łukaszczyk, Łukasz Grzybowski, Adrian Pytlik, Wojciech Kuriata

GKS Wikielec - KS Wasilków: 5:1 (2:0)
Bramki: Piotr Kacperek 31, Michał Bartkowski 45, Łukasz Suchocki 62, Mateusz Jajkowski 69, Tomasz Wacławski 80 - Grzegorz Makal 85

KS Wasilków (skład wyjściowy): Mocarski - Butkiewicz, Makal, Zieniewicz, Panek, Jakimiuk, Dudziński, Styś, Nasuto, Wysocki, Rybakowski