Wystartowała LALKANIELALKA. Największy przegląd teatralny odbywa się po raz 11. [ZDJĘCIA]

2024.06.19 15:43
We wtorek (18 czerwca) oficjalnie rozpoczęła się jedenasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA. Ceremonia otwarcia odbyła się w białostockiej filii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.
Wystartowała LALKANIELALKA. Największy przegląd teatralny odbywa się po raz 11. [ZDJĘCIA]
Fot: Krzysztof Karpiński
Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku

Rozpoczął się największy w naszym regionie przegląd sztuki lalkarskiej i teatru ożywionej formy – Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA. Wydarzenie te odbywa się w naszym mieście od 2002 roku, przyciągając do Białegostoku licznych miłośników sztuki teatralnej. W tym roku festiwal jest wyjątkowy, gdyż świętuje również 50-lecie Akademii Teatralnej w Białymstoku. Dla przypomnienia, 11. Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA odbywa się pod hasłem "Wspólnota".

Choć emocje festiwalowe zainaugurowano warsztatami odbywającymi się w dniach 15-17 czerwca, tak część poświęcona prezentacji spektakli rozpoczęła się dopiero 18 czerwca. Tego dnia w białostockiej filii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie miała miejsce uroczysta ceremonia otwarcia. Na scenie zaprezentowano etiudę "Czy na tej planecie są same groby?" autorstwa Łucji Heleny Muchy. Nie obyło się również bez wyróżnień. Artysta Andrzej Dworakowski został odznaczony brązowym medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Oprócz tego, wieczorem na Rynku Kościuszki zgromadziły się tłumy, aby obejrzeć performance "W Jednym Rytmie", w reżyserii Agaty Nierzwickiej i choreografii Moniki Jarosińskiej. Wieczorem uczestnicy festiwalu mieli okazję wziąć udział w koncercie Kapeli Braci Rejwów, który odbył się w klubie festiwalowym w Zmianie Klimatu.

Jednak to nie koniec. 11. Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA potrwa do soboty (22 czerwca).

Pełny harmonogram: 11. Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1132 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39