Wystawa "Nie... Wymyślone"

dodane dnia: 2024-03-05 przez: Dali01
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy:
2024-03-08 - 2024-05-12
Organizatorzy zapraszają na wystawę "Nie... Wymyślone".

Michał Kość stworzył fotoreporterski zapis wydarzeń społeczno-politycznych na wschodnich rubieżach Polski. To otaczająca nas rzeczywistość, świat obok i wokół nas. Obrazy zestawione w pary współtworzą osobliwą publicystkę, czasami trochę ironiczną, czasami pełną patosu, a niekiedy tryskającą humorem. Wartością dodaną jest tu autorska narracja, która wykorzystuje publikowane fotografie do wciągnięcia widza w swoistą grę. Grę, w kojarzenie i tropienie związków nie tylko pomiędzy oglądanymi obrazami, ale także obrazami a istniejącym światem.

Kurator wystawy: Bogusław Florian Skok

Michał Kość, fotograf, fotoreporter; członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF) oraz Związku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP). Zaczynał jako fotograf na Politechnice Białostockiej i Muzeum Podlaskim. Szybko jednak zrozumiał, że fotografowanie statycznych obiektów to nie praca dla niego, pociągała go fotografia prasowa i dokumentalna. Od 1991 roku nieprzerwanie związany jest z regionalnymi i ogólnopolskimi mediami oraz największymi w Polsce agencjami fotografii prasowej.

Jego dorobek zawodowy jako fotoreportera jest bogaty i różnorodny. Inspirację stanowią bieżące wydarzenia, życie codzienne i przed wszystkim ludzie. W swoim portfolio ma liczne publikacje w czołowych polskich gazetach i czasopismach opiniotwórczych, magazynach kobiecych i podróżniczych. Inną formą aktywności jest udział w projektach, konkursach fotografii prasowej oraz przyrodniczej, zbiorowych i indywidualnych wystawach.

Po godzinach, jego wieloletnią pasją jest obserwowanie i robienie zdjęć żubrów w Puszczach Knyszyńskiej i Białowieskiej. Wypracował tu własny, charakterystyczny styl fotografowania tych majestatycznych zwierząt. Artystyczne zdjęcia żubrów znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w Polsce.

Wernisaż odbędzie się 8 marca o godz. 17:00.
Ekspozycja będzie czynna do 12 maja 2024 r.
Miejsce imprezy
ul. Wiktorii 5
15-070 Białystok
Imprezy

847 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39