Wystawa "reflection." Aleksandry Jakuć

dodane dnia: 2024-01-10 przez: Dali01
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy:
2024-01-12 - 2024-02-25
Organizatorzy zapraszają na wystawę "reflection." Aleksandry Jakuć.

Angielskie słowo reflection oznacza nie tylko refleksję jako zastanawianie się nad czymś ("sięgające sedna sprawy" – dopowiada słownik) czy myśl będącą jego wynikiem. Reflection to również odbicie, na przykład odbicie światła od powierzchni. Prace Aleksandry Jakuć tworzone są z metalu, szkła, dźwięku i właśnie ze światła. Jedne obiekty same je generują, drugie odbijają światło od tych pierwszych. Kluczową rolę odgrywa tu interakcja z odbiorcą. Wszystko się ze sobą łączy, a poszczególne zdarzenia wzajemnie na siebie wpływają.

Całość jest również refleksją nad rzeczami samymi w sobie, nad ich materią, fizycznością, niedoskonałościami, nad tym, jak są postrzegane, odczuwane. I jak wszystko ulega wiecznej zmianie.


Aleksandra Jakuć – twórczyni multimedialna. Absolwentka MA Contextual Design na Design Academy Eindhoven (Holandia) i Wzornictwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Na co dzień prowadzi własne studio, w ramach którego współpracuje z polskimi i zagranicznymi markami. Oprócz działalności projektowej prowadzi zajęcia (m.in. z Wzornictwa) na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej.

Wernisaż odbędzie się 12 stycznia o godz. 18:00.
Ekspozycja będzie dostępna do 25 lutego.
Miejsce imprezy
ul. Legionowa 2
15-099 Białystok

976 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39