Wystrzałowy audioperformance w Arsenale [wideo]

2010.10.28 00:00
Gitaro-rakieta i ciosy perkusji zaatakują tych, którzy odważą się przyjść na audioperformance grupy The BNNT w Galerii Arsenał.
 Wystrzałowy audioperformance  w Arsenale [wideo]
Fot: materiały organizatora

THE BNNT, znane również pod nazwą BrowNNote to jeden z projektów audioperformatywnych Konrada Smoleńskiego, w którym na perkusji towarzyszy mu Daniel Szwed (min. Woody Alien/Mothra). Artyści traktują dźwięk na równi z wizualną formą wystąpienia. Niezwykle mięsista i skompresowana gra Daniela, przypominająca wymierzanie ciosów perkusji, spotyka się ze zmasowanym atakiem przesterowanego dźwięku wydobywanego z barytonowej gitaro-rakiety. Czterostrunowy instrument zbudowany przez Konrada jest zeskalowaną kopią pocisku powietrze-ziemia, a jego konstrukcja pozwala na uzyskanie stereofonicznego dźwięku.

Muzycznie występy duetu możemy uznać za pokrewne bezkompromisowym projektom wytwórni SkinGraft. The BNNT związany jest z kolektywem PinkPunk i wytwórnią ArtBazaar Records. The BNNT wspiera malizolnierze.org.

Z zapisu wystąpień powstanie film, który wejdzie w skład wydawnictwa THE BNNT dla ArtBazaar'u, którego wydanie planowane jest na początek 2011 roku.

Zobacz fragment występu The BNNT:Audioperformance odbędzie się w piątek, 29 października, o godz. 19. Organizatorzy proszą o punktualne przybycie. Występ potrwa ok. 30 minut. Biletem wstępu będzie zakup wydawnictwa Galerii Arsenał za min. 5 zł.

MAG

929 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39