Z dentobusu skorzystały dzieci z 50 miejscowości. I to jeszcze nie koniec

2019.02.04 11:35
W dentobusie przebadanych zostało już ponad 3200 małych oraz młodych pacjentów. Liczba ta z pewnością jeszcze się zwiększy, bo mobilny punkt dentystyczny cały czas kursuje po regionie.
Z dentobusu skorzystały dzieci z 50 miejscowości. I to jeszcze nie koniec
Fot: pixabay.com

Ruszył w trasę na początku czerwca. Od tego czasu z badań i leczenia zębów w dentobusie skorzystało ponad 3200 dzieci. Poza tym w ciągu siedmiu miesięcy dentobus wyjeżdżał 138 razy i odwiedził 50 miejscowości. Tak wynika z danych podlaskiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Przypomnijmy, że mobilny gabinet stomatologiczny jest w pełni wyposażony. Mali i młodzi pacjenci przychodzą na wizyty adaptacyjne, lakierowanie, badania okresowe i kontrolne oraz leczenie próchnicy.

Zgłaszać mogą się dzieci i młodzież do 18. roku życia. Zgodnie z założeniami i ideą chodzi tu o zapewnienie opieki dentystycznej przede wszystkim w mniejszych miejscowościach, w których nie ma gabinetu stomatologicznego.

I tak np. do końca lutego dentobus odwiedzi Siemiatycze (ul. Ogrodowa 2, szkoła podstawowa), gminę Zambrów (Stary Laskowiec 14, szkoła podstawowa), gminę Dobrzyniewo Duże (Pogorzałki 127, szkoła podstawowa) oraz Wiznę (pl. kpt. W. Raginisa 12, szkoła podstawowa).

Szczegółowy harmonogram wizyt mobilnego punktu dentystycznego można znaleźć na stronie internetowej Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Natomiast pacjenci i gminy zainteresowane przyjazdem dentobusu mogą się w tej sprawie kontaktować pod numerem telefonu 697 97 05 25.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl
664 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39