"Z dziejów Kościoła na Podlasiu" – Archidiecezja zachęca do obejrzenia filmów

2022.12.02 17:31
"Z dziejów Kościoła na Podlasiu" to cykl 10 krótkich filmów historycznych zrealizowanych przez Archidiecezję Białostocką. Można je obejrzeć na YouTube.
"Z dziejów Kościoła na Podlasiu" – Archidiecezja zachęca do obejrzenia filmów
Fot: Archidiecezja Białostocka

Archidiecezja Białostocka zachęca do obejrzenia cyklu 10 krótkich filmów historycznych pt. "Z dziejów Kościoła na Podlasiu". Filmy są do obejrzenia na kanale YouTube Archidiecezji Białostockiej ArchiBial MEDIA oraz na platformie ArchiBial MEDIA.

Każdy odcinek jest poświęcony wybranym zagadnieniom dotyczącym historii Archidiecezji Białostockiej. Jak informują jego twórcy, to "swego rodzaju kompendium wiedzy historycznej i faktograficznej, opatrzone ciekawym naukowym komentarzem, wyrażonym w sposób przystępny i zrozumiały dla określonej grupy odbiorców".

Poszczególne odcinki są realizowane w Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne. Zbiory, które się tam znajdują są cenną informacją o dziełach lokalnego kościoła oraz innych istotnych dla archidiecezji miejscach.

W pierwszym odcinku "Z dziejów Kościoła na Podlasiu" poznajemy najważniejsze wydarzenia z trzech dekad istnienia Archidiecezji Białostockiej, kolejne odcinki to: "Z Wilna do Białegostoku", "Diecezja Wileńska z siedzibą w Białymstoku", "Dziedzictwo, na którym wyrósł Kościół białostocki", "Jan Paweł II w Białymstoku", "Koronacja obrazu Matki Bożej Miłosierdzia", "Beatyfikacja ks. Michała Sopoćki", "Wydarzenie Eucharystyczne w Sokółce", "Uroczyste wprowadzenie relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki".

Partnerem projektu Archidiecezji Białostockiej jest Województwo Podlaskie.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1053 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39