Z Grabówki do Białegostoku. Ścieżka rowerowa oficjalnie otwarta

2023.05.10 17:11
W środę (10.05) oficjalnie otworzono 2-kilometrowy odcinek ciągu pieszo-rowerowego. Jego koszt pochłonął 1,1 mln zł.
Z Grabówki do Białegostoku. Ścieżka rowerowa oficjalnie otwarta
Fot: Paweł Krukowski / UMWP
Jak widać, chętnych do przecięcia wstęgi nie brakowało

Nowa, ponad 2-kilometrowa trasa pozwala na bezpieczny przejazd rowerem od ul. Ciołkowskiego w Grabówce do granic Białegostoku.

– Trasa z całą pewnością poprawi komfort i bezpieczeństwo zarówno kierowców, pieszych, jak i rowerzystów, ale przede wszystkim uzupełni siatkę ścieżek w okolicy Białegostoku. Ta inwestycja dowodzi, że można rozwijać infrastrukturę pieszo-rowerową nie tylko w dużych miastach, ale też w tzw. "obwarzanku białostockim – zaznaczył marszałek Artur Kosicki.

Starosta białostocki Jan Perkowski zwrócił uwagę, że ścieżka, która przebiega w ciągu dróg powiatowych, powstała dzięki współpracy rządu i dwóch samorządów. Drogi powiatowe, przy których powstała ścieżka, prowadzą do atrakcyjnych miejsc rekreacji. Zwłaszcza w weekendy rowerzystów na tej trasie nie brakuje, a także ruch samochodowy jest spory. W związku z tym, ścieżka w znaczący sposób zwiększyła przepustowość trasy i bezpieczeństwo rowerzystów.

- Pierwsza ścieżka, która powstała jest można powiedzieć już kultowa dla naszego województwa. Jest to ścieżka pomiędzy Białymstokiem a Supraślem. Zrobiliśmy także ścieżkę rowerową od ronda w Grabówce (na styku sołectw Grabówka, Zaścianki, Sobolewo) do szkoły w Sobolewie. Teraz dzisiaj oddana dołącza jako kolejna. Dzięki niej mieszkańcy Grabówki będą mieli bezpieczniejszą możliwość dojazdu do Białegostoku – powiedział burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski.

Koszt budowy trasy to prawie 1,1 mln zł. Połowę tej kwoty (545 tys. zł) pokryło dofinansowanie z budżetu państwa. Pozostałą część sfinansowały samorządy Supraśla i Powiatu Białostockiego.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1171 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39