Z myślą o bezpieczeństwie seniorów na drogach

2018.08.04 11:00
W ramach akcji "Senior na drodze. Jestem świadomy - będę bezpieczny" magistrat organizuje spotkanie białostockich pieszych i rowerzystów w wieku 60+ z policjantami i ekspertami ruchu drogowego.
Z myślą o bezpieczeństwie seniorów na drogach
Fot: UM Białystok

Po drogach, chodnikach i ścieżkach rowerowych poruszają ludzie w różnym wieku. Jednak, jak wynika ze statystyk, najbardziej na niebezpieczeństwo narażone są dzieci i osoby starsze. Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Ministerstwo Infrastruktury we współpracy z policją z tego powodu zorganizowali akcję: "Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny".

W ramach akcji, we wtorek (7.08) odbędzie się spotkanie w Centrum Aktywności Społecznej w Białymstoku przy ul. św. Rocha 3. Początek o godz. 9.30. Zajęcia poprowadzą białostoccy policjanci i eksperci ruchu drogowego. Porozmawiają z uczestnikami spotkania o zagrożeniach na drodze oraz przedstawią sposoby, jak zagrożeń unikać.

- Chcemy poprzez tę akcję zadbać o to, by nasi seniorzy byli świadomi niebezpieczeństw, jakie mogą ich spotkać na drogach - mówi zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński. - Zapraszamy serdecznie mieszkańców na to spotkanie, tym bardziej że coraz więcej osób starszych prowadzi aktywny tryb życia. Warto zdobyć wiedzę o tym, jak unikać wypadków.

Przed zajęciami i podczas przerwy uczestnicy spotkania będą mogli korzystać z bufetu kawowego oraz z bezpłatnych porad specjalistów. Każdy z seniorów będzie mógł bezpłatnie dokonać przeglądu swojego roweru oraz doposażyć go w obowiązkowe światła, dzwonki i odblaski. Udział w całym wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji, a każdy uczestnik otrzyma upominek.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

933 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39