Z usług Pływalni Rodzinnej skorzystało już niemal milion osób

2021.09.23 17:01
W piątek (24.09) w godzinach porannych na Pływalni Rodzinnej Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji spodziewany jest milionowy klient. By tak potężna liczba osób odwiedziła obiekt, wystarczyły niespełna 4 lata.
Z usług Pływalni Rodzinnej skorzystało już niemal milion osób
Fot: BOSiR

Pływalnia Rodzinna to najnowocześniejszy obiekt pływacki BOSiR-u o charakterze familijnym. Jego modernizacja dobiegła końca jesienią 2017 r. Oficjalne otwarcie nastąpiło 28 października. Od tamtej pory na pływalni zjawiło się już niemal milion osób. 7-cyfrowy wynik frekwencyjny osiągnięty zostanie już w piątek. Jak zapewniają władze Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, milionowy klient otrzyma specjalny upominek.

Największą liczbę wejść Pływalnia Rodzinna odnotowała w 2019 r. Wówczas mieszczący się przy ul. Stromej 1a obiekt odwiedziło ponad 330 tys. osób. Gdyby nie pandemia, kolejny rok byłby jeszcze lepszy pod względem frekwencji. Świadczy o tym chociażby rekord miesięczny, który dotąd nie został pobity. W styczniu 2020 r. na familijny basen wybrało się blisko 37 tys. fanów wodnych szaleństw. Najwięcej w niedzielę 12 stycznia (1492 osoby).

Przypomnijmy, że na Pływalni Rodzinnej jednocześnie może przebywać 150 osób. Oprócz basenu pływackiego o długości 25 m znajduje się tam także bogato wyposażona strefa wypoczynkowa z saunami, grotą solną, tepidarium, Słoneczną Łąką, jacuzzi oraz leżankami z masażem wodnym. Najmłodszych przyciągają zabawki na wodnym placu zabaw, a ponadto dużym zainteresowaniem cieszą się dwie zjeżdżalnie. Zwłaszcza jedyna w regionie zjeżdżalnia pontonowa. Obiekt posiada także basen z ruchomym dnem o głębokości do 3,5 m (to jedyna tego typu niecka basenowa na Podlasiu). Na terenie Pływalni Rodzinnej realizowane są nauki pływania, zajęcia aqua aerobiku i aqua zumby.

Przebudowa obiektu kosztowała w sumie ok. 18,4 mln zł. 3 mln zł dołożyło Ministerstwo Sportu i Turystyki z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach "Programu modernizacji infrastruktury sportowej".

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1075 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39