Za Jagiellonią ostatni sprawdzian przed ligą. Odbył się on za zamkniętymi drzwiami

2023.01.21 16:20
W sobotnie (21.01) popołudnie Duma Podlasia rozegrała ostatni mecz kontrolny przed startem rundy wiosennej. W Lublinie Żółto-Czerwoni zremisowali z II-ligowym Motorem 1:1.

Jak wypadła białostocka Jaga w decydującym sprawdzianie przed walką o ligowe punkty? Trudno powiedzieć, bo sparing z Motorem był zamknięty i to nie tylko dla kibiców, ale także dla mediów.

Wiemy jednak, że w pierwszej połowie to podopieczni Macieja Stolarczyka częściej stwarzali zagrożenie pod bramką rywala, aczkolwiek w tej odsłonie zmagań gole nie padły. Jedną z lepszych okazji do otwarcia wyniku miał Maciej Bortniczuk, lecz jego uderzenie głową obronił stojący między słupkami gospodarzy Łukasz Budziłek, ale i Motor nie ograniczał się tylko do defensywy, o czym świadczy fakt, że w 27. minucie, po uderzeniu przeciwników i interwencji jednego z defensorów Jagi, piłka odbiła się od poprzeczki.

W drugiej połowie futbolówka nadal długo do siatki wpaść nie chciała, jednak w końcu to się zmieniło, bo 78. minucie Zlatana Alomerovicia pokonał Kacper Wełniak. Po chwili wyrównał Wojciech Łaski, w efekcie czego w ostatnim sparingu Jagi przed rundą wiosenną padł remis 1:1.

Przypomnijmy, że w poprzednich grach kontrolnych Duma Podlasia doznała 3 porażek (1:3 z Wisłą Płock, 1:2 z FK Radnicki Nisz oraz 1:2 z FC Hermannstadt) oraz odniosła 1 zwycięstwo (2:1 z Paksi FC).

Pierwsze spotkanie o punkty w 2023 r. Jagiellonia rozegra w przyszłą niedzielę (29.01). Tego dnia, o godz. 12.30, białostoczanie zmierzą się w Gliwicach z miejscowym Piastem.

Motor Lublin - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:0)
Bramki: Kacper Wełniak 78 - Wojciech Łaski 79

Motor Lublin: Łukasz Budziłek - zawodnik testowany, Przemysław Szarek, Bartosz Zbiciak, Filip Luberecki, Marcel Gąsior, Rafał Król, Piotr Kusiński, Piotr Ceglarz, Michał Król (62' Jakub Staszak), Kacper Wełniak (83' Michał Król)

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerović - Paweł Olszewski (64' Tomas Prikryl), Israel Puerto, Michał Pazdan, Bojan Nastić (64' Jakub Lewicki), Martin Pospisil (77' Juan Camara), Taras Romanczuk (46' Oliwier Wojciechowski), Jesus Imaz (74' Bartłomiej Wdowik), Tomasz Kupisz, Marc Gual (64' Bartosz Bida), Maciej Bortniczuk (57' Wojciech Łaski)