Za nami 2. runda STAG Samochodowych Mistrzostw Białegostoku. Wystartowało aż 70 załóg

2022.04.10 16:08
W sobotę (9.04) rozegrano kolejną rundę STAG Samochodowych Mistrzostw Białegostoku. 1. miejsce zajęła załoga Adam Laskowski/Piotr Naliwajko.
Fot: Samochodowe Mistrzostwa Białegostoku

Na starcie 2. rundy STAG SMB stanęło 70 załóg. Rywalizacja była emocjonująca, ale nie wszystkie ekipy mogą swój występ zaliczyć do udanych. Przedwcześnie udział w imprezie zakończyło bowiem aż 16 kierowców.

Na zawodników czekało 8 odcinków specjalnych w 2 lokalizacjach, lecz wymagające były zwłaszcza jazdy na terenach WSAP-u, gdzie nie brakowało przyciągających krawężników. Ponadto załogi o jak najlepszy wynik walczyły na Torze Białystok. Z powodu niepewnej pogody bardzo ważny okazał się dobór opon.

Ostatecznie 1. miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła załoga Adam Laskowski/Piotr Naliwajko. Na 2. pozycji, ze stratą zaledwie 1,2 s, uplasował się duet Janusz Pietruczuk/Sebastian Zarecki, natomiast na najniższym stopniu podium stanęli Wojciech Pakosiński i Adrian Mickiewicz.

Następna runda STAG Samochodowych Mistrzostw Białegostoku odbędzie się pod koniec czerwca.