Za nimi misja gospodarcza. Podlaskie firmy promowały się w Niemczech

2023.07.10 15:41
Podlaskie firmy z branży metalowej i maszynowej zaprezentowały swój potencjał podczas misji gospodarczej w Niemczech. Polscy przedsiębiorcy mieli okazję przeprowadzić rozmowy biznesowe, a także odbyć spotkanie z przedstawicielami władz Dingolfing-Landau.
Za nimi misja gospodarcza. Podlaskie firmy promowały się w Niemczech
Fot: mat. prasowe

Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Marek Malinowski, podczas seminarium biznesowego w Monachium podkreślił, że województwo podlaskie jest liderem rozwoju branży metalowej w Polsce. Dowodem na to jest obecność w regionie krajowych i światowych liderów produkcji maszyn, urządzeń oraz konstrukcji stalowych.

Targi Automatica 2023, które odbywały się w tym samym czasie w Monachium, stanowiły doskonałą platformę do rozwoju relacji B2B i wymiany doświadczeń. To jedno z największych wydarzeń na świecie, skupiające się na prezentacji najnowszych trendów z zakresu inteligentnej automatyki oraz robotyki. Uczestnictwo w tych targach było wyjątkową okazją do zapoznania się z nowoczesnymi rozwiązaniami stosowanymi przez wiodące przedsiębiorstwa i ich zastosowania w praktyce.

- Udział w tej misji to niezwykła okazja do wymiany doświadczeń między firmami z podobnej branży. Choć czytanie mądrych książek i słuchanie wybitnych uczonych jest ważne, to właśnie doświadczenie, którym możemy podzielić się podczas takiego wydarzenia, ma bezcenną wartość. Tworzenie nowych kontaktów i relacji międzynarodowych z pewnością przyniesie nam wszystkim wzajemne korzyści. Jest to niepowtarzalna możliwość rozwoju i poszerzania horyzontów biznesowych, która z pewnością przyczyni się do naszego sukcesu – mówi Monika Piłasiewicz z firmy alu-frost, która uczestniczyła w misji gospodarczej.

Wyjątkowym doświadczeniem podczas misji gospodarczej były wizyty w nowoczesnych fabrykach samochodów oraz śmigłowców. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami i procesami produkcyjnymi w tych branżach. Wizyta w niemieckiej fabryce samochodów była niezwykle imponująca, gdzie można było zobaczyć, jak rozwinięta i zautomatyzowana produkcja przyczynia się do powstawania wysokiej jakości pojazdów. Natomiast wizyta w fabryce śmigłowców pozwoliła uczestnikom zobaczyć, jak jest realizowany skomplikowany proces produkcji i montażu tych zaawansowanych maszyn.

Misja gospodarcza do Niemiec to piąte z cyklu spotkań z podlaskim biznesem organizowanych w całej Europie w ciągu ostatnich dwóch lat. W ubiegłym roku odbyły się misje w Paryżu, Brukseli i Londynie. W maju podlascy przedsiębiorcy prezentowali się w Wilnie.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

882 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39