Za Wigrami pierwszy sparing. Na treningach obecnych jest kilkudziesięciu zawodników

2022.07.11 14:54
Wigry Suwałki, które w sezonie 2022/2023 będą występować na szczeblu podlaskiej IV ligi, rozegrały w sobotę (9.07) pierwszy mecz kontrolny. Biało-Niebiescy zmierzyli się z Mazurem Ełk.
Za Wigrami pierwszy sparing. Na treningach obecnych jest kilkudziesięciu zawodników
Fot: Wigry Suwałki

Na co będzie stać suwalskie Wigry w nowej odsłonie rozgrywek? Trudno w tej chwili powiedzieć. Wielu kibiców liczy, że drużyna szybko wywalczy awans i w kolejnej batalii rywalizować będzie m.in. z rezerwami Jagiellonii, ale wcale tak się stać nie musi. Sparing z Mazurem Ełk nie przyniósł bowiem zbyt wielu pozytywnych informacji, a przecież rywal do silnych nie należał. Biało-Niebiescy przegrali z zespołem, który nie tak dawno spadł do klasy okręgowej, 0:1.

Wigry to w tej chwili jeden wielki plac budowy, o czym świadczy fakt, że na treningach szkoleniowcy mają do dyspozycji ponad 30 zawodników, a w meczu kontrolnym nie zobaczyliśmy żadnego piłkarza, który był istotnym ogniwem drużyny w poprzednim sezonie.

- Pracowaliśmy ostatnio nad techniką. Chcieliśmy obejrzeć wszystkich zawodników i zobaczyć, jak sobie radzą przy obciążeniach. Trenujemy raz dziennie, w jednostkach tych brało udział ok. 35 osób - mówił przed sparingiem Kamil Lauryn, trener Wigier.

Starcie z Mazurem Ełk miało być pomocne przy dokonywaniu selekcji graczy, a ponieważ testowy mecz nie wypadł dobrze, niewykluczone, że niebawem z klubem pożegna się naprawdę pokaźna liczba zawodników. O pierwszych ewentualnych wzmocnieniach suwalski zespół powinien poinformować jeszcze w tym tygodniu, aczkolwiek ostateczny skład kadry wykrystalizuje się dopiero w dniu zamknięcia okienka transferowego.

Wigry Suwałki - Mazur Ełk 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Bramka: Patryk Gondek 25

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

832 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39