Zabawki, łyżworolki i odzież padły łupem 23-latki. Kradzież może przypłacić więzieniem

2021.04.12 13:57
23-latka może niedługo zatęsknić za smakiem wolności. Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem. Jej łupem padły m.in. - zabawki.
Zabawki, łyżworolki i odzież padły łupem 23-latki. Kradzież może przypłacić więzieniem
Fot: KMP Suwałki

Policjanci zatrzymali 23-latkę podejrzaną o kradzież z włamaniem do pomieszczenia na strychu. Mundurowi zabezpieczyli w mieszkaniu kobiety skradzione zabawki. Czynności policjantów wspierał policyjny pies. Junga wskazała drzwi do mieszkania zatrzymanej.

Jak doszło do kradzieży?

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do pomieszczenia na strychu w jednym z suwalskich bloków. W rozmowie ze zgłaszającą policjanci ustalili, że łupem sprawców padły różnego rodzaju zabawki, odzież i łyżworolki. Straty zostały wycenione na 2500 zł.

Działania mundurowych wspierał policyjny pies tropiący. W pewnym momencie Junga "złapała trop" i wyraźnie wskazała drzwi jednego z mieszkań. W trakcie przeszukania tych pomieszczeń policjanci odzyskali większość skradzionych przedmiotów. Zatrzymali też, przebywającą w mieszkaniu, 23-latkę.

Kobieta usłyszała już zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo Kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Paulina Górska
paulina.gorska@bialystokonline.pl

1345 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39