Zabójstwo noworodka przy ul. Buskiej. Ojciec dziecka chce dobrowolnie poddać się karze

2014.11.04 00:00
Przed białostockim sądem rejonowym ruszył proces Piotra W. Mężczyzna jest oskarżony o zacieranie śladów zbrodni i utrudnianie postępowania ws. zabójstwa dziecka.
Zabójstwo noworodka przy ul. Buskiej. Ojciec dziecka chce dobrowolnie poddać się karze
Fot: Archiwum
Przy ciele noworodka znaleziono m.in. zakrwawione ręczniki

Mężczyzna jest oskarżony o zacieranie śladów. Prokuratura uważa, że Piotr W. wiedział o zabójstwie, a mimo to nie powiadomił odpowiednich służb. Dodatkowo mężczyzna miał ukrywać ciało dziecka w piwnicy i wspólnie z Izabelą M. podrzucić je w krzakach przy ul. Buskiej w Białymstoku.

Ojciec chłopczyka chce dobrowolnie poddać się karze. W porozumieniu z prokuraturą ustalono, że będzie to rok więzienia z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres czterech lat. Dodatkowo na czas próby mężczyzna miałby zostać objęty dozorem kuratora i zapłacić ponad 3 tys. zł grzywny. O ostatecznym wymiarze kary zdecyduje jednak sąd, który wcześniej chce zapoznać się z aktami matki dziecka. Obecnie jest to niemożliwe, ponieważ korzystają z nich biegli psychiatrzy. Mężczyźnie grozi 5 lat więzienia.

Przypomnijmy, że jesienią zeszłego roku przypadkowy przechodzień odnalazł w zaroślach przy ul. Buskiej w Białymstoku ciało dziecka. Przy chłopczyku leżały zakrwawione ręczniki. Policja przez kilka dni szukała jego rodziców. W końcu 18-letnia Izabela M. wraz z partnerem sami zgłosili się na komendę.

Z ustaleń prokuratury wynika, że chłopiec urodził się w domu i był zdrowy. Dziecko przyszło na świat w lipcu 2013 r. Matka zaraz po porodzie udusiła noworodka gumką do włosów, po czym dokładnie posprzątała piwnicę i zatarła ślady. Sprawa Izabeli M. ciągle jest w toku. Ostatnie posiedzenie sądu został przełożone ze względu na to, że nie wpłynęła opinia biegłych psychiatrów.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1380 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39