Zabrał koledze BMW i wjechał autem do rowu

2021.06.02 13:47
Nie pytając o zgodę kolegi, zabrał mu bmw. A swoją przejażdżkę zakończył po kilku kilometrach w przydrożnym rowie. 23-latek usłyszał już zarzuty. Podróżował nie sam, a w "towarzystwie" promili. Mężczyzna odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej.
Zabrał koledze BMW i wjechał autem do rowu
Fot: KMP Łomża

Dyżurny łomżyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że z posesji w centrum miasta mężczyzna bez zgody kolegi zabrał bmw i wjechał nim do rowu.

Funkcjonariusze po dotarciu do Łochtynowa (pow. łomżyński) zauważyli samochód w rowie. Ku ich zdziwieniu za kierownicą spał mężczyznę. Mundurowi ustalili, że 23-latek wziął kluczyki od bmw, gdy jego kolega spał. Po przejechaniu kilku kilometrów wjechał do przydrożnego rowu, o czym poinformował prawowitego użytkownika bmw.

Policjanci w trakcie rozmowy wyczuli od mężczyzny alkohol. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie.

23-letni mieszkaniec Łomży stracił prawo jazdy i został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu i kierowania nim w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

Za krótkotrwałe użycie pojazdu grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Paulina Górska
paulina.gorska@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
822 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39