Zacięte derby Podlasia. Białostoczanie odwrócili los meczu w ostatnich sekundach [ZDJĘCIA]

2021.03.06 21:09
Na Podlasiu rządzą Żubry. W koszykarskich derbach regionu ekipa prowadzona przez Krzysztofa Kalinowskiego ograła zespół Tura 83:81.

Rozgrywane w listopadzie 2020 r. derby województwa wygrał Tur Basket Bielsk Podlaski, który to pokonał Żubry 92:85. W rundzie rewanżowej górą okazali się z kolei białostoczanie, aczkolwiek w toczony na własnym terenie prestiżowy pojedynek zawodnicy trenowani przez Krzysztofa Kalinowskiego nie weszli najlepiej. Po zaledwie 5 minutach spotkania goście prowadzili aż 18:5, ale z czasem straty zostały przez gospodarzy odrobione i przez większą część potyczki wynik starcia utrzymywał się na styku.

Na przełomie trzeciej i czwartej kwarty znów przycisnęli jednak gracze Tura. Gdy na niespełna 4 minuty przed końcem rywalizacji rogata drużyna z Bielska Podlaskiego odskoczyła na dystans 10 oczek, wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty. Jak się okazało, nic z tych rzeczy. Ambitni białostoczanie zakasali rękawy i po celnych trójkach Bombrycha oraz Misiewicza zespół ze stolicy województwa wrócił do gry. Mało tego, tę grę nawet zwyciężył. 21 sekund przed końcem spotkania minimalne prowadzenie dał Żubrom Arkadiusz Zabielski, a następnie jeden rzut osobisty wykorzystał Rapucha. Ponieważ w międzyczasie z dystansu przestrzelił Tradecki, ekipa z Białegostoku wygrała derbowy bój z Turem 83:81.

Po takim rozstrzygnięciu klub z Bielska Podlaskiego osunął się w II-ligowej tabeli na pozycję numer 3. Żubry są na miejscu 6.

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)
13. Profi Sunbud PKK 99 Pabianice 21 23 2-19

Żubry Chorten Białystok - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 83:81 (19:23, 18:16, 20:25, 25:17)

Żubry Chorten Białystok: Adam Sulima-Dolina (2 pkt), Daniel Kamiński (0 pkt), Michał Bombrych (10 pkt), Mariusz Rapucha (6 pkt), Paweł Kosobudzki (0 pkt), Patryk Andruk (5 pkt), Arkadiusz Zabielski (23 pkt), Andrzej Misiewicz (21 pkt), Maciej Bębeniec (16 pkt)

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Łukasz Kuczyński (15 pkt), Rafał Król (12 pkt), Filip Pruefer (12 pkt), Przemysław Tradecki (10 pkt), Patryk Milewski (0 pkt), Aaron Weres (12 pkt), Kacper Rojek (15 pkt), Marcin Marczuk (5 pkt), Paweł Lewandowski (0 pkt)