Zaczął się Up to Date Festival. To białostocka impreza dobrze znana w całym kraju

2018.09.07 22:02
Up to Date Festival przyciąga. Imprezę wybierają nie tylko białostoczanie, ale także mieszkańcy innych miast, którzy chętnie pokonują kilometry by dotrzeć na to wydarzenie. A jego kolejna edycja właśnie się zaczęła.
Zaczął się Up to Date Festival. To białostocka impreza dobrze znana w całym kraju
Fot: Grzegorz Chuczun

Cisza i kontemplacja

W piątek (7.09) ruszyła kolejna, 9. już, edycja Up to Date Festival. Rozpoczął ją zlokalizowany w Sali Kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej – Centralny Salon Ambientu.

- Większość uczestników naszego festiwalu zna tylko ułamek artystów występujących. Wypracowaliśmy sobie już taką pozycję, że ludzie nam zaufali co do programu i przyjeżdżają na imprezy nawet nieznając tego, co będzie grane – mówi Jędrzej Dondziło, dyrektor artystyczny Up to Date Festival.

W trakcie Centralnego Salonu Ambientu publiczność słuchała muzyki w ciszy, skupieniu i intymnej atmosferze.

- Uważam, że w Białymstoku za mało jest imprez tego typu. Ambient jest idealną muzyką do odtworzenia różnych światów, uczuć, emocji. W innych rodzajach muzyki tego nie odnajduję, tylko w tej – mówi Sławomir Markowski z Białegostoku.

Festiwalowe przyciąganie Białegostoku

Poza tym, również już w piątek, można było pobawić się w rytm m.in. muzyki elektronicznej czy rapu na trzech scenach rozstawionych na stadionie miejskim.

- Nie znam żadnych artystów, którzy będą występować, ale koledzy polecali, więc stwierdziłam, że warto sprawdzić i zmienić klimaty warszawskie na Białystok – przyznaje Irina Dudek, która przyjechała ze stolicy naszego kraju.

- Jest to prawdopodobnie jedyny festiwal w Polsce na który mogę liczyć, że przyjadą wszyscy moi znajomi, więc jest to doskonała okazja, żeby się spotkać i razem celebrować fajną muzykę. Wydaje mi się, że tutaj to wszystko wypływa z takiej oddolnej potrzeby poszukiwania dobrej muzyki, podczas gdy Warszawa się powoli robi taka bardziej komercyjna jeżeli chodzi o wydarzenia muzyczne, artystyczne – dodaje kolega Iriny Marek Kamiński.

Natomiast w sobotę Centralny Salon Ambientu przeniesie się się do Pałacu Branickich. Pozostałe trzy sceny na stadionie miejskim pozostają bez zmian. Podczas Centralnego Salonu Ambientu będzie można posłuchać takich zespołów jak: "Door", "Resina", a także "Break", natomiast na scenach tanecznych wystąpią m.in. grupy: "Pris", "Pozdro Techno Soundystem" czy "Face" oraz "Kingdom".

Poza tym cały czas imprezie towarzyszą dwie inicjatywy: akcja 50+ (to okazja, aby pokolenia, których młodość przypadła nieco wcześniej, mogły zapoznać się z festiwalowym repertuarem) oraz pocztówka do babci.

Portal miejski BiałystokOnline.pl patronuje imprezie.

Zobacz też:Up To Date Festival 2018

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1698 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39