Zaczęli wyśmienicie, a i tak przegrali. Siatkarze BAS-u mają czego żałować

2024.01.25 12:36
REA BAS Białystok w 19. kolejce Tauron 1. Ligi doznał dziewiątej porażki w tym sezonie. Ekipa prowadzona przez Krzysztofa Andrzejewskiego w środowy (24.01) wieczór musiała uznać wyższość Lechii Tomaszów Mazowiecki.
Fot: Wioleta Choińska

Zespół REA BAS-u ma za sobą bardzo dziwny występ. Białostoczanie podczas domowej rywalizacji z Lechią najpierw grali jak z nut, a później w trybiki podlaskiej drużyny wpadł piasek i obraz starcia kompletnie się odmienił.

Po zwycięstwie w inauguracyjnym secie 25:15 gospodarze nie poszli za ciosem i to się zemściło. Sprawy w swoje ręce wzięli zatem goście, którzy drugą partię wygrali gładko do 17, po czym i następna odsłona spotkania zakończyła się triumfem Lechii, tym razem 25:21, a to oznaczało, że białostoczanie kompletu punktów w 19. serii zmagań na pewno nie wywalczą.

Ostatecznie zespół trenowany przez Krzysztofa Andrzejewskiego nie zdołał zgarnąć choćby oczka, gdyż dosyć wyrównany set numer cztery także padł łupem rywali (wynik 26:24), w efekcie czego Lechia, mimo dominacji REA BAS-u w początkowej fazie starcia, wygrała w Białymstoku 3:1.

Po tej porażce Podlasianie pozostali na dziewiątym miejscu w tabeli. W tej chwili, do ósmej w stawce Visły Proline Bydgoszcz, a więc w zasadzie do play-offów, ekipa z naszego miasta traci dwa punkty.