Zajmujesz się twórczością ludową? Zgłoś się do Przeglądu!

2021.03.04 14:30
To już druga edycja Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Ludowej. Jeśli wykonujesz wytwory ludowe i mieszkasz w województwie podlaskim, to jest szansa na pochwalenie się nimi szerokiemu gronu odbiorców.
Zajmujesz się twórczością ludową? Zgłoś się do Przeglądu!
Fot: Podlaski Instytut Kultury
Materiały organizatora

Podlaski Instytut Kultury organizuje już po raz drugi Wojewódzki Przegląd Twórczości Ludowej. Skierowany jest on do twórców ludowych z województwa podlaskiego, zarówno zrzeszonych w Stowarzyszeniu Twórców Ludowych, ale także niezrzeszonych.

Przyjmowane są prace w kategoriach: garncarstwo, plecionkarstwo, rzeźba, zabawka ludowa, łyżkarstwo, wycinanka, kowalstwo, haft.

W dzisiejszym świecie rękodzieło i prace tzw. hand-made zdobywają coraz większą popularność i w końcu zaczynają być doceniane. Zdobią nieraz domy, zarówno te tradycyjne, jak i nowoczesne. Mimo tego, niejednym twórczość ludowa kojarzy się wciąż z cepelią. PIK chce pokazać artefakty o dużym znaczeniu estetycznym, ale także ważne ze względu na to, że ich twórcy odchodzą, pozostawiając po sobie ogromną i wartościową spuściznę.

Wojewódzki Przegląd Twórczości Ludowej stanowić ma również zachętę do podtrzymywania tradycji rękodzieła wśród nowych twórców.

Regulamin i karta zgłoszenia znajdują się na stronie Podlaskiego Instytutu Kultury.

Anna Kulikowska
24@bialystokonline.pl

674 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39