Zakłady metalowe mają mniej zleceń i masowo zwalniają pracowników

2023.09.13 18:57
Otrzymuję w ostatnim czasie wiele skarg od pracowników branży metalowej z terenu województwa podlaskiego. Z powodu zamknięcia przejść granicznych z Białorusią, ich zakłady mają mniej kontraktów i wisi nad nimi widmo zwolnień z pracy - mówił poseł Paweł Krutul. Konferencję zwołał przed podlaską siedzibę PiS.
Zakłady metalowe mają mniej zleceń i masowo zwalniają pracowników
Fot: FB - Paweł Krutul
Poseł Lewicy Paweł Krutul

Poseł Paweł Krutul przed podlaską siedzibą PiS, apelował o ratowanie podlaskich firm branży metalowej. Zgłaszają się do niego mieszkańcy regionu, przerażeni sytuacją na rynku i widmem zwolnień z pracy.

Podkreślał, że obecnie rząd Prawa i Sprawiedliwości wzmacnia polską armię, a więc potrzebuję wielu części wytwarzanych przez pracowników tej branży. Parlamentarzysta uważa, że część z takich usług mogą wykonać lokalni przedsiębiorcy, którzy obecnie narzekają na znaczące ograniczenie liczby przyjmowanych zleceń.

Polityk zauważa, że kolejne tygodnie pogłębiania się kryzysu na linii Polska-Białoruś skutkują masowymi zwolnieniami w firmach produkujących części metalowe lub maszyny rolnicze.

Podobnie jak poseł PO Robert Tyszkiewicz podczas dzisiejszej konferencji prasowej, tak i poseł Paweł Krutul skrytykował kandydata nr 1 na podlaskiej liście PiS-u Jacka Sasina. Minister aktywów państwowych wg polityka Lewicy, jako członek rządu, powinien zainterweniować w sprawie "metalowców".

Poseł zarzucił politykom związanym z PiS-em, że organizują pikniki promujące program 800+ oraz październikowe referendum, zamiast zająć się doraźnymi problemami.

- Potrzebna jest szybka i konkretna pomoc dla podlaskich przedsiębiorców. Absolwenci Politechniki Białostockiej powinni pracować w regionalnych firmach, a nie szukać zleceń w zagranicznych korporacjach. Jacek Sasin ma duże wpływy w rządzie i pora, by coś z tym zrobił - by zajął się realnymi problemami Podlasia, a nie tępą propagandą - zakończył Krutul.

Kamil Pietraszko
24@bialystokonline.pl

968 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39