Zakończył się proces o znieważenie czasnoskórego piłkarza Jagiellonii

2014.04.07 00:00
Przed Sądem Rejonowym w Białymstoku zakończył się proces Kamila S. Mężczyzna jest oskarżony o oplucie piłkarza białostockiej drużyny piłkarskiej Ugo Ukaha.
Zakończył się proces o znieważenie czasnoskórego piłkarza Jagiellonii
Fot: G. Chuczun

Do incydentu doszło jesienią 2012 roku na stadionie w Szczecinie. Wtedy właśnie Jagiellonia Białystok rozegrała wyjazdowy mecz z Pogonią Szczecin. Po spotkaniu trener i piłkarze białostockiej drużyny podeszli do trybuny kibiców, aby podziękować za doping. Wtedy do czarnoskórego Ugo Ukaha podszedł 23-letni Kamil S. Mężczyzna miał wyzywać i opluć piłkarza. Dzięki monitoringowi na stadionie szybko ustalono sprawcę. Białostocki klub od razu potępił to zachowanie i ukarał sprawców zakazem stadionowym. Zerwano też współpracę z kibicowskim stowarzyszeniem "Dzieci Białegostoku".

Policja przez długi czas szukała Kamila S. Mundurowym udało się zatrzymać mężczyznę dopiero pod koniec lutego 2013 roku, kiedy to próbował wejść na uroczystą prezentację drużyny Jagiellonii do Opery i Filharmonii Podlaskiej. Mężczyzna był już wcześniej karany za naruszenie nietykalności policjanta. Przed sądem nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, odmówił też składania wyjaśnień. 23-latkowi groziły nawet 3 lata więzienia, lecz prokurator żąda łagodniejszego wyroku. Oskarżyciel domaga się pół roku więzienia z warunkowym zawieszeniem wykonania kary. W najbliższych dniach poznamy wyrok w tej sprawie.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1051 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39