Zakończyła się II tura wyborów. Truskolaski czy Dobrzyński?

2014.11.30 00:00
Punktualnie o godz. 21.00 zakończyło się głosowanie w II turze wyborów samorządowych. Głosowaliśmy w nich na prezydenta Białegostoku.
Zakończyła się II tura wyborów. Truskolaski czy Dobrzyński?
Fot: ESD

W II turze wyborów na prezydenta Białegostoku mierzył się Tadeusz Truskolaski z Janem Dobrzyńskim. Na wyniki głosowania musimy jednak poczekać.

Nie ma sondaży dla Białegostoku

Po zakończeniu głosowania TVP1, TVN24 i Polsat News podały sondażowe wyniki wyborów oparte na badaniu exit poll. Niestety nie objęło ono Białegostoku - prowadzono je Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku.

Kto zostanie prezydentem stolicy Podlasia będzie wiadomo, gdy oficjalnie zostaną podane przynajmniej cząstkowe wyniki wyborów. Tych należy spodziewać się koło północy. Wyniki oficjalne powinny być znane w poniedziałek nad ranem.

Nie wyklucza się ręcznego liczenia głosów

Po policzeniu głosów oddanych w II turze, protokoły z wynikami wyborów w swoich siedzibach będą wywieszały komisje obwodowe, a zsumuje je miejska komisja terytorialna.

PKW zadecydowała, że w II turze będzie wykorzystywany felerny system informatyczny, który zawiódł dwa tygodnie temu. Gdyby i tym razem wystąpiły jakieś problemy z jego użyciem, komisje wyborcze mają niezwłocznie przystąpić do "ręcznego" liczenia głosów.

30 listopada o głosy białostoczan rywalizował startujący z własnego komitetu Tadeusz Truskolaski - prezydent miasta od 8 lat oraz Jan Dobrzyński, były senator i wojewoda podlaski, wystawiony przez PiS. Dwa tygodnie temu Truskolaski zdobył 49,37% głosów, zaś Dobrzyński 34,16%.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1198 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39