Zakończyły się 38. Dni Sztuki Współczesnej. Co się działo? [ZDJĘCIA]

2024.05.27 14:12
W poprzednim tygodniu (20-26 maja) Białystok żył 38. Dniami Sztuki Współczesnej. W tym roku wydarzenie odbyło się pod hasłem przewodnim "Have no fear!".
Zakończyły się 38. Dni Sztuki Współczesnej. Co się działo? [ZDJĘCIA]
Fot: Marcin Pawlukiewicz
Spektakl "Zbrodnia i kara. Z powodu zbrodni Rosjan, których nie potrafimy zrozumieć"

Dni Sztuki Współczesnej to największe wydarzenie w naszym regionie, skupiające się na prezentacji różnorodnych dziedzin sztuki współczesnej. Rokrocznie wydarzenie organizowane jest przez Białostocki Ośrodek Kultury, a w tym roku odbyła się już jego 38. edycja. Tegoroczne Dni Sztuki Współczesnej rozpoczęły się w poniedziałek (20 maja), a zakończyły w niedzielę (26 maja).

Teatr, film, sztuka, muzyka, debata i performans - to właśnie te dziedziny królowały w ramach tegorocznych Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku. Hasło przewodnie tegorocznej edycji "Have no fear!" wskazało na tematykę pokazów, które badały zagadnienia strachu, lęku i odwagi we współczesnym świecie.

Mieszkańcy naszego regionu w samym dniu otwarcia 38. Dni Sztuki Współczesnej mogli obejrzeć spektakl "Przemiana" Nowego Teatru z Warszawy. Na scenie zaprezentował się aktor Bartosz Bielenia. We wtorek (21 maja) w foyer Forum odbył się wernisaż wystawy "Nie pokój" Szymona Szymankiewicza. Środa (22 maja) został poświęcony pokazowi spektaklu "Wstyd" Nowego Teatru z Warszawy. Wieczorem w elektrowni Galerii Arsenał wystąpił zespół Miniatury. W czwartek (23 maja) festiwalowe wydarzenia otworzył performans "Błogo" Ramony Nagabczyńskiej. Następnie, w kinie Forum odbył się pokaz filmu "20 dni w Mariupolu".

W piątek (24 maja) odbyła się debata "Kultura odwagi: Czy sztuka ma siłę wzmacniania?" w klubie Fama, a także pokaz spektaklu "Zbrodnia i kara. Z powodu zbrodni Rosjan, których nie potrafimy zrozumieć". Sobotę (25 maja) otworzyły performansy "BIM BAM BOM TV" oraz "Void/Pustka". Wieczorem w Famie wystąpił zespół King No-One. Ostatniego dnia, w niedzielę (26 maja) obył się spektakl "Dziewczyny", oraz spotkanie z twórczyniami. 38. Dni Sztuki Współczesnej zamknęła sztuka "Trzy epizody z życia rodziny".

Portal BiałystokOnline był patronem medialnym wydarzenia.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1555 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39