Zakradał się na aukcje internetowe i konta bankowe. Grozi mu 8 lat

2013.01.30 00:00
Łamał hasła dostępu do portali aukcyjnych i kont internetowych. Bezpodstawnie pobierał pieniądze na pokrycie rzekomych rachunków. Wyłudzał telefony komórkowe. W sumie oszukał 72 osoby na ponad 125 tys. złotych. Jego sprawa w końcu trafiła do sądu.
Zakradał się na aukcje internetowe i konta bankowe. Grozi mu 8 lat
Fot: sxc.hu

Prokuratura Rejonowa Białystok – Południe skierowała do Sądu Rejonowego w Białymstoku akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Z. Oskarżony od września 2010 r. do sierpnia 2012 r. doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem 72 osoby fizyczne i prawne na łączną kwotę ponad 125 tys. złotych.

Oskarżony nielegalnie przejmował skrzynki poczty elektronicznej oraz konta na portalu aukcyjnym, a następnie sprzedawał m.in. telefony komórkowe, sprzęt fotograficzny i komputerowy. Pobierał należne za towar kwoty i nie wywiązywał się z dostarczenia zakupionych przez pokrzywdzonych towarów.

Oprócz tego Piotr Z., podając się za przedstawiciela różnych firm świadczących usługi internetowe, wprowadzał w błąd ich odbiorców co do konieczności dokonania opłat, do czego nie był upoważniony. Oskarżony wyłudzał także telefony i usługi telekomunikacyjne, zawierając umowy z przedstawicielami operatorów komórkowych oraz posługując się fałszywymi dokumentami.

Piotr Z. uzyskał także bezprawny dostęp do internetowego rachunku bankowego i wykonał dyspozycję przelania środków na inny rachunek bankowy, w wyniku czego uzyskał korzyść majątkową w wysokości 90 tys. złotych.

Oskarżony nie przyznał się do popełnienia tych czynów i odmówił złożenia wyjaśnień. Przestępstwa zarzucone Piotrowi Z. zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 8. Dotychczas nie był karany sądownie.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1322 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39