Zamiast drogi mieli nieprzejezdne bagno. Jest reakcja magistratu [ZDJĘCIA]

2018.03.19 08:39
Ulic Berberysowej i Skowronkowej nie można obecnie nazwać drogami. W czasie roztopów i po wiosennych intensywnych opadach zmieniają się w czyhające na podwozia samochodów tory przeszkód. Ma się to jednak niedługo zmienić.
Zamiast drogi mieli nieprzejezdne bagno. Jest reakcja magistratu [ZDJĘCIA]
Fot: Czytelnik

Zbierają pokrywy od silników

W piątek (19.03) zgłosili się do nas mieszkańcy ulicy Skowronkowej i Berberysowej (Dojlidy Górne), którzy poprosili o interwencję w sprawie dróg, przy których mieszkają. Jak twierdzą, od dawna bowiem starają się o poprawę ich stanu, gdyż co chwila stają się one nieprzyjezdnym bagnem.

- Na dowód możemy pokazać pokrywy od silników, które zbieramy – mówi pan Jarosław, mieszkaniec jednej z tych ulic. - Wielokrotnie zwracaliśmy się do magistratu, żeby coś z tym zrobili, bo tu się nie da jeździć, a przy tych ulicach mieszka sporo osób. Ciągle jednak spotykaliśmy się z odmową.

Rzeczywiście stan obu dróg jest tragiczny. Szczególnie w obecnym okresie, po roztopieniu śniegu, kiedy miasto co róż nawiedzają opady, jezdnie zmieniają się w grzęzawiska.

- Bywają już takie dni, że trzeba zostawić samochód dwie ulice dalej, by dalej przemierzać drogę do domu na piechotę. Problem z naszą ulicą mamy po każdych roztopach lub opadach atmosferycznych niezależnie od pory roku – mówi pan Jarosław i dodaje: - Inne ulice w naszej okolicy są regularnie poprawiane zwłaszcza tam, gdzie prowadzone są inwestycje przez deweloperów.

Obiecują naprawę

Rzeczywiście w rejonie Dojlid Górnych miast planuje sporo różnych inwestycji, chociaż akurat o Skowronkowej i Berberysowej nic nie wiadomo. Zwróciliśmy się do magistratu z pytaniem czy będą podejmowane jakieś działania ws. tych dwóch ulic i odpowiedź uzyskaliśmy zadziwiająco szybko.

- W tym tygodniu rozpoczną się prace interwencyjne na tych dwóch ulicach, które mają poprawić stan nawierzchni i umożliwić dojazd. Będą polegały na wbudowaniu w górną warstwę destruktu asfaltowego lub betonowego – poinformowała nas Anna Kowalska z Departamentu Komunikacji Społecznej.

To jeszcze nie nowy asfalt, ale wydaje się, że to i tak dobra informacja dla mieszkańców, chociaż kosztowała ich sporo starań. Pokazuje to jednak, że warto walczyć o swoje.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

973 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39