Zapadł wyrok w sprawie prezesa upadłej już spółki PMB

2015.09.10 00:00
W czwartek (10.09) zapadł wyrok w sprawie Adama Bogusława L. – byłego prezesa nieistniejącej już spółki PMB, który miał działać na szkodę firmy.
Zapadł wyrok w sprawie prezesa upadłej już spółki PMB
Fot: ŁW

Zakłady mięsne PMB ogłosiły upadłość w 2012 roku. Pod koniec działalności spółki jej ówczesny prezes Adam Bogusław L. podjął decyzję o kupieniu proszku jajowego za ponad 400 tys. zł, mimo iż produkt ten nigdy przedtem w zakładach PMB stosowany nie był. Okazało się, że proszek sprzedała firma, której prezes był wspólnikiem i członkiem zarządu. Transakcja nie została jednak ostatecznie sfinalizowana, ponieważ PMB nie miała już pieniędzy na zapłacenie za proszek jajowy. Adam Bogusław L. usłyszał zarzuty usiłowania działania na szkodę spółki.

- Oskarżonego Adama Bogusława L. uznaję za winnego tego, że w dniu 30 października 2012 roku w Białymstoku działał w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i będąc zobowiązany na podstawie umowy do zajmowania się sprawami majątkowymi PBM S.A. nadużywał udzielonych mu uprawnień i usiłował wyrządzić temu podmiotowi szkodę majątkową w kwocie 434 463,75 zł - powiedział podczas ogłoszenia wyroku sędzia Andrzej Kochanowski.

Firma, od której PBM odkupił proszek jajowy, zapłaciła za ten produkt prawie 4 razy mniej. Okazało się również, iż towar znajdujący się w magazynach PMB ma fałszywe etykiety. Nie ma jednak dowodów jakoby oskarżony był powiązany z tą sprawą.

Adam Bogusław L. otrzymał karę 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Mężczyzna musi też zapłacić grzywnę w wysokości 45 tys. zł oraz pokryć wszystkie koszty sądowe.

Wyrok nie jest prawomocny. Obrońca już zapowiedział, iż będzie się odwoływał.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1642 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39