Zapadła decyzja w sprawie skweru przy ul. Malmeda

2020.06.22 14:12
W poniedziałek (22.06) na sesji Rady Miasta odbyła się debata w sprawie nadania nazwy skwerowi przy ul. Malmeda. Wiceprezydent Białegostoku Rafał Rudnicki przedstawił swoje argumenty. Większością głosów przyjęto uchwałę.
Zapadła decyzja w sprawie skweru przy ul. Malmeda
Fot: Angelika Dorf
Większość radnych była za nadaniem nazwy skwerowi

Podczas poniedziałkowej sesji Rady Miasta poruszono temat nadania skwerowi w centrum Białegostoku imienia Pawła Adamowicza. W wyniku głosowania Rada Miasta przyjęła projekt uchwały. Nikt nie wstrzymał się od głosowania. 15 radnych było za nadaniem tej nazwy skwerowi, natomiast 13 głosowało przeciw.

Argumenty

Rafał Rudnicki poinformował, że w jednym mieście nie mogą znajdować się dwa obiekty bądź ulice nazwane w ten sam sposób. W Białymstoku istnieje ulica Zamenhofa w związku z tym skwerek nie może nosić jego imienia, co niektórzy proponowali.

Wiceprezydent Rafał Rudnicki uważa, że dzięki Pawłowi Adamowiczowi Gdańsk stał się symbolem miasta, które jest otwarte na innych. Uhonorowanie Adamowicza byłoby znakiem, że miasto nie toleruje nienawiści i przemocy.

- To, co wówczas się wydarzyło, możemy zamazać podjęciem tego typu uchwały. Potrzebujemy jasnego przekazu naszego wizerunku. Pokazania dla całej Polski, że jesteśmy miastem otwartym, gościnnym i dobrym do życia. Musimy pokazać, że zależy nam na budowaniu silnej Polski - mówił Rafał Rudnicki.

Zobacz też: Skwer im. Pawła Adamowicza w centrum Białegostoku

Angelika Dorf
angelika.dorf@bialystokonline.pl

855 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39