Zapłacił 130 tys. zł, by zdobyć prawo jazdy

2023.04.27 14:45
Policja z Wysokiego Mazowieckiego zatrzymała trzech oszustów, którzy wyłudzili od znajomego łącznie 130 tys. zł.
Zapłacił 130 tys. zł, by zdobyć prawo jazdy
Fot: Ewelina Sadowska-Dubicka

Dwóch 29-latków oraz 30-latek od października ubiegłego roku do kwietnia tego roku oszukiwali swojego znajomego. Powołując się na wpływy w różnych instytucjach obiecali załatwienie praw jazdy dla niego i jego brata. W zamian oczekiwali pieniędzy. Od pokrzywdzonego wyłudzili w kilkunastu transzach blisko 130 tys. zł.

Kryminalni w Sokołach zatrzymali na gorącym uczynku 29-letniego mieszkańca powiatu wysokomazowieckiego i 30-letniego mieszkańca powiatu białostockiego. Podejrzani mieli akurat odebrać od pokrzywdzonego blisko 30 tys. zł. Trzeci z zatrzymanych wpadł w ręce policjantów w swoim domu w powiecie białostockim jeszcze tego samego dnia.

Policjanci w trakcie przeszukań domów u 29 i 30-latka znaleźli narkotyki. Mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego posiadał susz oraz biały proszek. Wstępne badania narkotesterami wykazały, że jest to marihuana oraz amfetamina. Natomiast jego 30-letni kolega miał amfetaminę.

Zatrzymani usłyszeli łącznie ponad 30 zarzutów, między innymi oszustwa, pomocnictwa oraz usiłowania. Dodatkowo dwóch z nich odpowie za posiadanie narkotyków. Zgodnie z Kodeksem karnym za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności - informuje policja z Wysokiego MAzowieckiego.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

936 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39