Zapłacimy mniejszy podatek... ale tylko za garaż

2018.05.22 14:07
Rada miasta przyjęła obniżenie stawek podatku od nieruchomości, ale tylko tych dotyczących garaży. Od tej pory za metr kwadratowy zapłacimy 5 zł.
Zapłacimy mniejszy podatek... ale tylko za garaż
Fot: pixabay.com

Garaż to według niektórych osób luksus. Pewnie dlatego opłaty za jego posiadanie też są luksusowe. 7,4 zł – tyle wynosi stawka podatku od nieruchomości za metr kwadratowy garażu. To naprawdę dużo, biorąc pod uwagę, że stawka dla budynków mieszkalnych jest ok. 10-krotnie mniejsza.

Miejscy radni postanowili jednak je w końcu obniżyć i to o 2,4 zł, do równych 5 zł. W skali roku, dla pojedynczego mieszkańca to może niewiele, jednak jak mówi stare porzekadło: grosz do grosza...

Co ważniejsze, ta obniżka nie powinna mieć większego wpływu na budżet miasta. Jak zauważali wnioskodawcy, wpływy ze wszystkich podatków od nieruchomości regularnie wzrastają. Za 2018 wyniosły bowiem ok. 150 mln zł, a rok wcześniej było to o 5 mln mniej. Poziom ten rośnie ze względu na coraz większą ilość terenów, na których powstają nowe nieruchomości. Przyjęcie obniżki dla garaży nie będzie więc w żaden sposób odczuwalne.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1402 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39