Zarzut usiłowania zabójstwa partnerki. Ona miała się wykrwawić, on chciał się zabić

2017.03.14 09:13
Mieszkaniec Hajnówki usłyszał zarzut usiłowania dokonania zabójstwa. Zaatakował nożem swoją partnerkę. Miał też dążyć do tego, żeby kobieta się wykrwawiła. Jej jednak udało się uciec przez okno. W sprawie pojawia się także wątek samobójczy.
Zarzut usiłowania zabójstwa partnerki. Ona miała się wykrwawić, on chciał się zabić
Fot: pixabay.com

Był 3 marca. Jedno z mieszkań w Hajnówce. To właśnie w tym czasie i w tym miejscu doszło do tragedii, całe szczęście niezakończonej śmiercią. Prokuratura postawiła mieszkańcowi wspomnianego miasta zarzut usiłowania dokonania zabójstwa partnerki. Śledczy uważają, że mężczyzna działał z zamiarem bezpośrednim. Ugodził kobietę nożem w okolicę nadpachwinową prawą, a następnie usiłował zadać pokrzywdzonej kolejne 3 ciosy. Jednak to mu się nie udało, ponieważ kobieta zapobiegła ich zadaniu, łapiąc rękoma za ostrze.

Następnie hajnowianin miał jej uniemożliwić opuszczenie mieszkania. Ułamał klucz we wkładce zamka i pozbawiając ją w ten sposób wolności, zdaniem śledczych, dążył do tego, żeby się wykrwawiła. Ostatecznie kobieta zdołała uciec z miejsca zdarzenia, wymykając się przez okno.

Natomiast wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego tymczasowego aresztowania. Podejrzany nie był w stanie powiedzieć, czy przyznaje się do popełnienia zarzuconego mu czynu, zaś w swoich wyjaśnieniach zasłaniał się niepamięcią.

Ponadto, jak informuje prokuratura, w trakcie popełniania przestępstwa mężczyzna podjął próbę targnięcia się na własne życie, w związku z czym został przetransportowany do szpitala.

Grozi mu kara od 8 lat więzienia do nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1094 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39