Zaśpiewa Grażyna Brodzińska. Wygraj zaproszenie na koncert [KONKURS]

2017.04.06 11:10
Grono przyjaciół, współpracowników i artystów współpracujących z Bogusławem Kaczyńskim zaprasza w piątek (7.04) na wieczór wspomnień. Wystąpi m.in. Grażyna Brodzińska.
Zaśpiewa Grażyna Brodzińska. Wygraj zaproszenie na koncert [KONKURS]
Fot: Michał Kardasz
Koncert odbędzie się przy ul. Odeskiej

Przed nami koncert "Bogusław Kaczyński in Memoriam" w Operze i Filharmonii Podlaskiej w udziałem Orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu i solistów: Joanny Cortes, Grażyny Brodzińskiej, Joanny Horodko, Tadeusza Szlenkiera, Sylwestra Kosteckiego, Arkadiusza Anyszki i Marcina Hutka pod batutą Agnieszki Nagórki poprowadzi Sławomir Pietras.

W repertuarze koncertu znajdą się fragmenty pieśni, dzieł operowych i operetkowych. Wszystkie one wchodziły w skład niezliczonych cykli koncertów, które prezentował Bogusław Kaczyński.

"Bogusław Kaczyński urodził się w Białej Podlaskiej. W jego wspomnieniach dzieciństwo i przyjazd do Białegostoku, pierwsze kontakty z życiem kulturalnym tego miasta były intensywnym, ważnym przeżyciem. Był uczniem Liceum im. Ignacego Kraszewskiego w rodzinnym mieście, gdzie niemal wszyscy znali go jako koncertującego pianistę z talentem i umiejętnościami wirtuoza. Jego pierwszy występ publiczny odbył się w sali kina Scala, gdzie pod opieką ojca grał i bisował na fortepianie dziecięce piosenki. Miał wtedy 4 lata" - wspomina Bogusława Kaczyńskiego Sławomir Pietras.

Na Podlasiu Kaczyński szukał miejsc, gdzie można było spokojnie pisać artykuły, eseje i wywiady oraz pierwsze samodzielne prace literackie. Był powszechnie znanym, niezwykle cenionym i popularnym wśród szerokiej publiczności idolem telewizyjnym, kreatorem festiwali muzycznych i postacią fascynująco prezentującą programy muzyczne na estradach filharmonicznych i scenach operowych.

Przed rokiem, po długotrwałej i ciężkiej chorobie, zakończył życie w Warszawie. Z największymi honorami spoczął w Alei Zasłużonych Cmentarza Powązkowskiego.

Koncert rozpocznie się o godz. 19.00 na dużej scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej. Portal BiałystokOnline patronuje wydarzeniu.

Mamy zaproszenie: Konkurs

Zobacz też "Bogusław Kaczyński in Memoriam" w OiFP

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1033 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39