Białystok Online

Nauka

Zatrudnienie Polaków w UE. Konferencja na Wydziale Prawa UwB

2011.05.20 00:00
Zatrudnienie Polaków w UE. Konferencja na Wydziale Prawa UwB
Fot: sxc.hu

Co oferuje dziś Polakom całkowicie już otwarty, europejski rynek pracy? Na jakie zabezpieczenia socjalne mogą liczyć wyjeżdżający? Co pokazują statystki osiąganych za granicą dochodów?

O tym rozmawiać będą uczestnicy konferencji "Zatrudnienie Polaków w krajach UE", jaka w piątek 20 maja odbędzie się na Wydziale Prawa UwB.

Od maja 2011, gdy Niemcy i Austria otworzyły swoje rynki pracy dla obywateli ośmiu nowych państw Unii Europejskiej z Europy Środkowej, w tym dla Polski, mamy nieograniczoną swobodę w wybieraniu kraju do podjęcia legalnej pracy. Po siedmiu latach od przystąpienia do UE wygasło ograniczenie tych państw związane z przyzwoleniem na pracę obywateli z innych krajów.

Początek o 11.30. Konferencja jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych.

MAG

MAG

24@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas