Zbrodnia fakturowa na horrendalną kwotę. Zatrzymano kolejną osobę

2022.03.02 09:17
Jedenasta już osoba podejrzana o udział w zorganizowanej grupie przestępczej wystawiającej fikcyjne faktury zatrzymana. Przestępcy fałszowali dokumentację handlową i faktury VAT dotyczące sprowadzanych z Azji towarów.
Zbrodnia fakturowa na horrendalną kwotę. Zatrzymano kolejną osobę
Fot: KAS

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Białegostoku zatrzymali kolejną osobę w związku z toczącą się od 2018 r. sprawą zorganizowanej grupy przestępczej fałszującej faktury VAT na sprowadzane z Azji towary.

- Czynności zostały przeprowadzone na terenie woj. mazowieckiego. W mieszkaniu podejrzanego 53-latka mundurowi znaleźli m.in. ponad 1500 podrobionych faktur VAT opiewających na kwotę 52 mln zł. Podczas przeszukania zabezpieczono także sprzęt wykorzystywany do fałszowania dokumentów handlowych oraz 56 tys. zł w gotówce - szczegóły podaje st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Prokuratura Regionalna w Białymstoku postawiła zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, fałszerstwa faktur (tzw. zbrodnia fakturowa) oraz pomocnictwa w uszczupleniach należności celno-podatkowych. Grozi mu 25 lat więzienia.

Jak przypomina Maciej Czarnecki, funkcjonariusze podlaskiej KAS zatrzymali już 11 członków zorganizowanej grupy przestępczej, której działalność naraziła Skarb Państwa na stratę co najmniej 285 mln zł. Do sprawy zabezpieczono gotówkę, złoto, biżuterię a także nieruchomości o łącznej wartości ok. 5 mln zł.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1114 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39