Zbroja Rycerzy nie taka twarda. Tur blisko ćwierćfinału

2022.04.07 09:26
W środowy (6.04) wieczór II-ligowi koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski rozegrali wyjazdowy mecz z Rycerzami Rydzyna. Po tym starciu bliżej awansu do kolejnej fazy play-off są zawodnicy z północno-wschodniej Polski, którzy pokonali rywali 98:90.
Fot: Adrianna Zawadzka

W I rundzie play-off Tur wyeliminował Energę Hutnik Koszykówka. W kolejnej fazie poprzeczka ustawiona została już zdecydowanie wyżej, gdyż przeciwnikiem rogatego zespołu są Rycerze Rydzyna. Drużyna ta w zasadniczej części sezonu uplasowała się w grupie D na 2. miejsce, a na początku play-offów okazała się lepsza od klubu Exact Systems Śląsk Wrocław (zwycięstwa 93:63 i 93:84).

Na szczęście gracze z Bielska Podlaskiego dobrze spisującego się w tej batalii rywala nie wystraszyli się i już w pierwszym spotkaniu pokazali koszykówkę odważną, efektowną i przede wszystkim skuteczną. Zwłaszcza w samej końcówce.

Przez 3 kwarty gra była wyrównana, aczkolwiek po 30 minutach zmagań bliżej triumfu znajdowali się gospodarze z Rydzyna, którzy w tym momencie prowadzili 72:67. Na ostatnią część meczu więcej sił zachowali jednak zawodnicy trenowani przez Piotra Bakuna. Tur w decydującej odsłonie pojedynku, zwłaszcza w ostatnich 4 minutach, spisywał się fenomenalnie, w efekcie czego rogata drużyna zdołała odwrócić rezultat starcia. Z wyniku 87:79 dla gospodarzy zrobił się wynik 98:90 dla gości, dzięki czemu, by awansować do ćwierćfinału, Tur potrzebuje już tylko jednego zwycięstwa.

Rewanż w Bielsku Podlaskim odbędzie się w sobotę (9.04) o godz. 19.00. Jeżeli w tym spotkaniu zwyciężą Rycerze, kolejny pojedynek znów stoczony zostanie w Rydzynie.

Rycerze Rydzyna - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 90:98 (26:29, 24:17, 22:21, 18:31)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Przemysław Zygmunciak (4 pkt), Mateusz Bębeniec (14 pkt), Bartłomiej Wróblewski (8 pkt), Łukasz Kuczyński (20 pkt), Jakub Lewandowski (6 pkt), Przemysław Tradecki (15 pkt), Jarosław Giżyński (20 pkt), Aaron Weres (5 pkt), Michał Szwedo (2 pkt), Marcin Marczuk (4 pkt)
Stan rywalizacji (do 2 zwycięstw): 1:0 dla Tura Basket Bielsk Podlaski