Termin imprezy: 2025-10-03 - 2025-10-04
3 października inauguracja nowego roku akademickiego, a potem jubileuszowy Zjazd Absolwentów (3-4 października 2025 r.) Zjazd Absolwentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku będzie ukoronowaniem obchodów 75-lecia Uczelni. Do tej pory organizowane były spotkania konkretnych roczników - i to z inicjatywy samych Absolwentów. Teraz Uczelnia chce zaprosić wszystkich, którzy ukończyli Akademię Medyczną w Białymstoku i Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (tak zmieniała się nazwa) do wspólnego świętowania jubileuszu. Będzie to doskonała okazja do wspomnień, rozmów, powrotu do sentymentalnych wydarzeń i miejsc.
Muzeum Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i Pałacu Branickich przygotowało specjalne wydarzenia poprzedzające Zjazd Absolwentów, w tym Spacery Śladami Pierwszych Studentów. Dr Magdalena Muskała zaprosiła na sobotę, 13 i 20 września, na godzinę 11 na dziedziniec przed Pałacem Branickich – stamtąd wyruszą oba spacery z przewodnikiem.
W programie:
3.10.2025 r. (piątek)
- 11:00 Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego, Opera i Filharmonia Podlaska,
ul. Odeska 1
- 13:30 i 15:00 Spacer w przeszłość- zwiedzanie Muzeum Uniwersytetu Medycznego i Pałacu Branickich (Aula Magna, Aula Nobilium, piwnice pałacowe, Kaplica, Sala Senatu, Westybul, wystawy poświęcone historii medycyny i farmacji).
- 18:00 Wieczór Jubileuszowy „Wspomnień Czar”- spotkanie Absolwentów w Aula Magna. W programie między innymi wspomnienia, występ Chóru Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku z repertuarem „Gospel Mass” Roberta Raya. Po koncercie zapraszamy na raut/koktajl przy świecach w pałacowych wnętrzach.
4.10.2025 r. (sobota)
Sentymentalne spacery po UMB w godzinach 12-16 (obowiązuje wcześniejsza rejestracja):
- Słodkie co nieco w Klubie Studenckim CoNieCo (w godz. 12:00-16:00)
- Wizyta w „Radiosuple”-najstarszej rozgłośni akademickiej w Polsce (godz. 14:00 i godz. 15:00)
- Otwarte drzwi Biblioteki UMB ( godz. 12:00, 12:30, 13:00, 13:30, 14:00, 14:30, 15:00, 15:30)
- Spacer śladami dawnych kolokwiów i egzaminów - Sala Kolumnowa, Aula im. K. Buluka „Beczka”, Collegium Primum (Zakład Anatomii Prawidłowej Człowieka)
- Spotkanie z Chórem UMB – Aula Magna (godz. 13:00)
16:00 Zebranie dot. działalności Klubu Absolwenta AMB/UMB- Sala Senatu UMB
20:00 Taneczna Impreza Absolwentów- wieczór w Klubie „Herkulesy”
Więcej informacji o Zjeździe oraz formularz rejestracyjny znajdziecie
TUTAJ