Zlikwidowano największą w tym roku leśną plantację konopi na Podlasiu

2015.07.19 00:00
Policja zlikwidowała największą w tym roku, ujawnioną w Podlaskiem, leśną plantację konopi. W ręce mundurowych wpadło przeszło 170 krzaków tej rośliny.
Zlikwidowano największą w tym roku leśną plantację konopi na Podlasiu
Fot: KWP Białystok

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Białymstoku wspólnie z kryminalnymi z KPP w Augustowie w miniony piątek (17.07) późnym wieczorem w dolinie rzeki Rospuda w gminie Nowinka odnaleźli plantację konopi zlokalizowaną na podmokłym, leśnym terenie. Z wcześniejszych ustaleń mundurowych wynikało, że w tym rejonie najprawdopodobniej uprawiane są takie rośliny. Plantacja złożona była z 171 rosnących w doniczkach roślin konopi w różnej fazie wzrostu - o wysokości od 25 do 185 cm. Wstępne badanie narkotestem wskazało, że jest to marihuana.

Na miejscu w trakcie pielęgnacji roślin (obrywania zeschłych liści) mundurowi zaskoczyli 45-letniego mieszkańca jednej z pobliskich miejscowości, który już w przeszłości był karany za narkotyki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W wyniku przeszukania jego domu i piwnicy policjanci dodatkowo odnaleźli i zabezpieczyli doniczkę z dwoma sadzonkami konopi, foliową torebkę i pojemnik z marihuaną o łącznej wadze przeszło 4 gramów.

O dalszym losie 45-latka zadecyduje prokurator. Za uprawę znacznych ilości konopi grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1263 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39