Złoto i rekord Polski! Kapitalny bieg Kaczmarek na mistrzostwach Europy!

2024.06.10 22:13
Natalia Kaczmarek została mistrzynią Europy w biegu na 400 m. Zawodniczka Podlasia Białystok w finałowym starcie osiągnęła czas 48,98 s.
Fot: Tomasz Kasjaniuk/PZLA

Co za bieg, co za występ, co za czas! Natalia Kaczmarek potwierdziła swą kapitalną formę i w Rzymie, podczas lekkoatletycznych mistrzostw Starego Kontynentu, była dla rywalek poza zasięgiem. W finałowym biegu na 400 m przedstawicielka Podlasia Białystok zameldowała się na mecie z wynikiem 48,98 s, który zapewnił jej medal koloru złotego.

Kaczmarek w poniedziałkowy (10.06) wieczór nie tylko została mistrzynią Europy, ale też poprawiła rekord Polski, który od 48 lat należał do Ireny Szewińskiej (49.28 s).

Drugie miejsce w finałowym biegu zajęła Rhasidat Adeleke z Irlandii (49.07 s), a trzecia była Holenderka Lieke Klaver (50.08 s).