Złoty Widelec. Białostocka restauracja otrzymała prestiżową nagrodę

2024.05.03 09:09
W dniu 25 kwietnia białostocka Restauracja Regiment otrzymała nagrodę Złotego Widelca w kategorii restauracja hotelowa. Wielka Gala rozdania nagród odbyła się w Airport Hotel Okęcie w Warszawie.
Złoty Widelec. Białostocka restauracja otrzymała prestiżową nagrodę
Fot: mat. prasowe

Wyjątkowa nagroda dla białostockiej restauracji

Nagrodę odebrali Szef Kuchni Restauracji Regiment Tomasz Siwkowski oraz Kierownik Restauracji Regiment Renata Bocheńska. Restauracja Regiment, znana z interpretacji kuchni polskiej w nowoczesnym wydaniu, zapewnia swoim gościom niezapomnianą podróż smaków i historii. Znajdująca się w zabytkowym budynku z 1884 roku, wchodzi w skład Hotelu Traugutta3 w Białymstoku, co dodaje jej wyjątkowego uroku i charakteru.

Akcja Polska od Kuchni, organizująca XIII edycję konkursu o prestiżową nagrodę Złotego Widelca, ma na celu promowanie polskiej gastronomii na szeroką skalę. Jej zadaniem jest rekomendacja najlepszych restauracji, prezentacja kulinarnego dziedzictwa miast i regionów, a także przyciągnięcie turystów poprzez unikalne doznania kulinarne.

Wyróżnienie Restauracji Regiment jest efektem jej wysokiej jakości usług, innowacyjności w kreowaniu potraw oraz zaangażowania w promocję polskiej kuchni. To także dowód na to, że gastronomiczna scena Białegostoku nieustannie rozwija się, oferując mieszkańcom i turystom wyjątkowe doznania kulinarne.

- Jesteśmy dumni z całego zespołu osób tworzących Restaurację Regiment oraz Hotel Traugutta3, każdy z nich stał się częścią tego sukcesu – potwierdza Anna Narel, właścicielka Restauracji Regiment & Hotelu Traugutta3.

Jurorzy odwiedzali lokale anonimowo

Przez dwumiesięczny okres jurorzy nieustannie przemierzali niemalże 100 lokali gastronomicznych, skrupulatnie oceniając każdy detal ich działalności. Ich recenzje, zawierające szczegółową analizę różnych aspektów restauracji, zostały przekazane Organizatorowi oraz Kapitule, aby wyłonić laureatów prestiżowego konkursu Złotego Widelca.

W ramach oceny, punktowane były nie tylko smaki i prezentacja dań, ale także atmosfera lokalu, obsługa oraz inne istotne elementy. Restauracja Regiment, będąca jednym z punktów docelowych jurorów, została odwiedzona przez Agatę Ignatowicz, doświadczonego eksperta kulinarnego związanej z konkursem Złote Widelce. Agata, znana z prowadzenia warsztatów kulinarnej sztuki oraz eksploracji różnorodnych smaków, poddała dokładnej analizie przystawki, dania główne oraz desery oferowane przez Regiment.

Jej ocena była jednoznaczna i pełna entuzjazmu. Zaczynając od wyjątkowego tataru z polędwicy wołowej, którego smak i wyrafinowana prezentacja zyskały jej aprobatę, aż po wyborną konfitowaną gicz jagnięcą i smakowite pierogi z mięsem z kaczki, które okrzyknęła mianem idealnych. Nie zabrakło również uznania dla deseniów cukierniczek Małgorzaty Borysiewicz, wśród których znalazły się takie przysmaki jak Deser Regiment, Sernik z owocami czy Ptyś z kremem, każdy z nich otrzymując najwyższe noty. Wizyta Agaty Ignatowicz w Restauracji Regiment była pełna pozytywnych wrażeń i niezapomnianych smaków, potwierdzając wysoki poziom gastronomiczny oraz profesjonalizm tego miejsca.

- Szef Kuchni Restauracji Regiment, Tomasz Siwkowski, z wrodzoną sobie lekkością zabiera nas w świat swoich smaków, pracy, która niewątpliwie jest jego pasją (…) Wspaniałe miejsce do którego warto powracać. Serce podane Gościom na talerzu - coś pięknego! – tak jurorka konkursu Złote Widelce kończy swoją recenzję o Restauracji Regiment.

Redakcja MW
24@bialystokonline.pl

1441 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39