Zmarł wykładowca z Uniwersytetu w Białymstoku. "Był wybitnym naukowcem i dydaktykiem"

2024.05.24 15:43
W czwartek (23 maja) zmarł doktor Sławomir Oliwniak, wieloletni pracownik Uniwersytetu w Białymstoku.
Zmarł wykładowca z Uniwersytetu w Białymstoku. "Był wybitnym naukowcem i dydaktykiem"
Fot: UwB/Wydział Prawa

W czwartek zmarł wieloletni pracownik Wydziału Prawa UwB - dr Sławomir Oliwniak. Przez wiele lat prowadził wykłady z Prawoznawstwa, Teorii Demokracji i Filozofii Prawa. Miał uchodzić wśród wielu pokoleń studentów "za twarz teorii i filozofii prawa". Jak podaje uczelnia, praca była jego pasją, umiał docierać do młodych ludzi i przekazywać im niezbędną wiedzę. Dowodem na to są liczne Oscary Studenckie, które otrzymywał. Takie nagrody są dla wykładowców ogromnym wyróżnieniem.

"Doktor Sławomir Oliwniak był wybitnym naukowcem i dydaktykiem, wyjątkowym erudytą. W swoim sumieniu kierował się dążeniem do poznania prawdy, co odzwierciedlały jego słowa i czyny. Był wrażliwy na piękno i tym, co piękne starał się otaczać. Jako opiekun dziesiątków magistrów i doktorantów był niedoścignionym wzorem promotora. W relacjach ze studentami występował jako ich przyjaciel, nigdy nie odmawiając im wsparcia (…) Oddał całe swoje życie nauce i uniwersytetowi, również w ostatnich dniach pamiętając o obowiązkach akademickich. Jego odejście pozostawia niezastępowalną pustkę w duszy naszej społeczności akademickiej" - czytamy na stronie Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

Osoby, które chciałyby wziąć udział w ostatniej drodze doktora Sławomira Oliwniaka mogą pożegnać się z nim w niedzielę (26 maja) w godz. 16.00-20.00 w Domu Pogrzebowym Wierzbicki przy ul. Jana Klemensa Branickiego 17. Dzień później odbędzie się ponowne wystawienie o godz. 9.00. Msza święta odbędzie się w Kościele Rzymskokatolickim pw. św Wojciecha (Warszawska 46A) o godzinie 13:00. Pochowanie nastąpi po powyższej mszy na cmentarzu miejskim w Białymstoku.

Redakcja JK
24@bialystokonline.pl

1551 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39