Zmiana organizacji ruchu i powrót autobusów na dawną trasę [LISTA]

2023.10.18 11:54
Kierowców i pasażerów białostockiej komunikacji miejskiej czeka kilka nowości. Co się zmieni? Sprawdź!
Zmiana organizacji ruchu i powrót autobusów na dawną trasę [LISTA]
Fot: ERW

Utrudnienia w ruchu na ulicy Błękitnej

Zarząd Dróg Miejskich w Białymstoku poinformował o utrudnieniach w ruchu polegających na miejscowym zawężeniu jezdni, które są związane z budową kanalizacji deszczowej. A dotyczą ulicy Błękitnej, na odcinku od posesji nr 30 do ogólnodostępnego parkingu w rejonie ulicy Wasilkowskiej.

Utrudnienia potrwają do 11 listopada, ale w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych termin może ulec zmianie.

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Władysława Raginisa

Od 20 października, czyli od najbliższego piątku, w godzinach porannych, na ulicy Władysława Raginisa planowane jest wprowadzenie następujących zmian w organizacji ruchu:

- ruch kołowy z jezdni lewej (istniejącej) przed skrzyżowaniem ulicy Władysława Raginisa z ulicami: Uśmiechu i Baśniową zostanie skierowany na nowo wybudowaną jezdnię prawą i będzie odbywał się aż do ronda na wyjeździe z Białegostoku, w kierunku miejscowości Supraśl. Ruch pieszy i rowerowy również zostanie przeniesiony na prawą stronę jezdni,

- wylot ulicy Gwiazdkowej oraz ulicy Baśniowej (skrzyżowanie z ulicą Uśmiechu) do ulicy Władysława Raginisa zostanie otwarty dla ruchu,

- wylot ulicy Uśmiechu zostanie zamknięty, a dojazd do ulicy Uśmiechu zapewniony będzie ulicami: Gwiazdkową i Róży Wiatrów,

- pętla autobusowa przy ulicy Niemeńskiej zostanie otwarta dla autobusów i zostanie przywrócony przystanek autobusowy,

- zmianie ulegną lokalizacje przystanków i zatok autobusowych. Przystanek w rejonie ulicy Uśmiechu (w kierunku centrum) będzie zlokalizowany bezpośrednio przy jezdni, bliżej skrzyżowania ulic: Uśmiechu i Baśniowej; przystanek w rejonie ulicy Gwiazdkowej (w kierunku centrum) będzie znajdował się przy jezdni, naprzeciwko stacji LPG; dojście do przystanków będzie zapewnione przez wygrodzony tymczasowy chodnik.

Powyższe utrudnienia obowiązywać będą do momentu wprowadzenia kolejnego etapu prac. Związane są one z przebudową i rozbudową ulicy Władysława Raginisa do granicy miasta Białystok – wylot drogi wojewódzkiej nr 676 w stronę Supraśla, realizowaną przez Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku.

Autobusy BKM wracają na dawną trasę

Komunikat do pasażerów wystosowała zaś Białostocka Komunikacja. Okazuje się, że od środowego poranka (18 października) zostanie przywrócona stała lokalizacja przystanku nr inw. 058 Bohaterów Monte Cassino / Świętego Rocha (przed skrzyżowaniem z ulicą Świętego Rocha).

Przypominamy również, że kilka dni temu nastąpiła również zmiana położenia przystanku Bohaterów Monte Cassino / Centrum Przydworcowe (nr inw. 057) - w stałą lokalizację (przy galeriowcu).

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.reducha@bialystokonline.pl

1495 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39