Zmiany dla rodziców sześciolatków. Nie zapłacą już za przedszkole

2017.01.03 10:06
Nowy rok przyniósł zmiany także rodzicom sześciolatków. Zniesiono możliwość pobierania opłat za pobyt dziecka w tym wieku w publicznej placówce wychowania przedszkolnego.
Zmiany dla rodziców sześciolatków. Nie zapłacą już za przedszkole
Fot: pixabay.com

Od 1 stycznia 2017 r. zniesiona została możliwość pobierania przez organ prowadzący opłat za pobyt dziecka w wieku 6 lat w publicznej placówce wychowania przedszkolnego.

Jest to związane z tym, że sześcioletni uczniowie uczęszczający do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i innych form wychowania przedszkolnego zostali objęci subwencją oświatową.

Jak informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, dotychczasowe przepisy obowiązywały do 31 grudnia 2016 r. i do tego czasu gminy mogły pobierać od rodziców opłaty za pobyt ich dziecka w przedszkolu w godzinach wykraczających poza ustalony w gminie czas bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki.

Z kolei po 1 stycznia rodzice dzieci realizujących obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego (oraz starszych) w publicznych przedszkolach (oddziałach przedszkolnych w szkole podstawowej lub innych formach wychowania przedszkolnego) mają ponosić jedynie opłaty za korzystanie przez dziecko z wyżywienia.

Zmiany są związane ze zniesieniem od początku roku szkolnego 2016/2017 obowiązku szkolnego dla sześciolatków.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1123 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39